Tomáš Ilečko
16.11.15,08:24
Dobrý deň,

som copywriter a dopočul som sa o autorskej zmluve. Chcel som sa opýtať, ako je najlepšie riešiť krátku zákazku, pri ktorej je potrebné napísať niekoľko textov v cene niekoľko sto eur. Je dohoda najlepšia?
Soňa K
16.11.15,07:29
Ak sa dobre pamätám, na Dohodu nemôžu byť vykonávané práce, ktoré sú predmetom autorského zákona. Pozri do Zákonníka práce.
Tomáš Ilečko
16.11.15,07:40
Nejde o autorské práce, pretože to píšem na blog niekoho iného :D
Soňa K
16.11.15,09:05
Ty si autor alebo len zapisovač ? Ak nie si autor, môžeš robiť na Dohodu, ale platíš odvody Ty aj organizácia a majú s Tebou kopu administratívy.
profesional
22.11.15,14:44
To si nepamätás dobre. Na dohodu môže kľudne vykonávať činnosť ktorá je predmetom autorského zákona. Na výsledky jeho činnosti sa uplatní primerane ustanovenie o zamestnaneckom diele.
profesional
22.11.15,14:45
Ak je to jednorázovka, choďte cez dohodu. Ak pravidelne, tak jednoznačne Rámcová zmluva o dielo v zmysle autorského zákona.
Soňa K
23.11.15,08:19
Zákonník práce: Tieto dohody nemožno uzatvárať na činnosti, ktoré sú predmetom ochrany podľa autorského zákona. Určite existuje aj režim zamestnaneckého diela, ale táto veta platí. Tomáš sa už neozval, tak to zrejme vyriešil.