Mima17
16.11.15,11:15
Podnájomníkovi skončila nájomná zmluva, bol na to pre istotu ešte aj písomne upozornený. No nevysťahoval sa a nechce ma pustiť do bytu, vymenil si zámok. Môžem si dať vlastný zámok a jemu tam veci zamknúť, bez toho aby tam on býval, nakoľko viem, že len tak na ulicu mu veci vyhodiť nemôžem. Aké mám právo, keď mne znemôžňuje vstup do mojej nehnuteľnosti. Môžem si tam nasťahovať ďalšieho nájomníka aj keď tam má on veci? Ďakujem za každú radu.
Tweety
16.11.15,10:16
Mima17
16.11.15,10:22
Ale nič múdre som sa nedozvedela
dmc
16.11.15,10:29
Oficiálne je to na dlhé lakte a nečakaj bohvieakú pomoc od štátu. O skúsenostiach a riešeniach (aj nepísaných) som písal inde.

Oficiálne je to asi takto:

Pokiaľ ide o zákonnú úpravu táto zakotvuje automatické obnovenie nájomnej zmluvy v prípadoch, ak prenajímateľ do 30 dní odo dňa skončenia nájmu riadnym uplynutím doby nájmu nepodá na súde návrh na vydanie veci alebo na vypratanie nehnuteľností a nájomca užíva predmet nájmu aj po skončení nájmu. (Neplatí na byty).Nájomná zmluva sa v takomto prípade obnovuje za tých istých podmienok, za akých bola dojednaná pôvodne, avšak maximálne na obdobie jedného kalendárneho roka a to aj v prípade, že pôvodne bola dojednaná na dlhšiu dobu.
Uvedené automatické predĺženie doby nájmu sa nevzťahuje na prípady predčasného ukončenia nájmu, napr. výpoveďou alebo odstúpením

viac sa docítas tu (zdroj) http://www.epravo.sk/top/clanky/ako-dalej-po-skonceni-najomneho-vztahu-1137.html

Neoficiálne: Ak más v ruke ukončenú nájomnú zmluvu a máš na to povahu (odvahu) a prostriedky (kamarátov): Odvŕtaj zámok - vymeň ho - veci povynášaj k smetiaku a odkáž bývalého nájomníka nech sa obráti na súd.
Tweety
16.11.15,10:30
akože nie? máš tam odpoveď právničky, to ti nestačí, či sa ti to zdá málo múdre?
misoft
16.11.15,10:32
Asi čakala niekoľko storiadkovú odpoveď, plnú §........
jslancik
16.11.15,10:42
prepáč, ale tam sú staré informácie a fakt sa tam nedá nič rozumne dozvedieť. nieže by existoval nejaký zázračný spôsob (okrem toho, ku ktorému inklinuje kolega buchač :))
Mima17
16.11.15,11:03
Nečakala som storiadkovú odpoveď, ale jednoduchú a to či môžem podnájomníka vyhodiť (veci mu nechať v byte) a vymeniť zámok. A na to tam odpoveď nie je...
Mima17
16.11.15,11:06
Ďakujem, asi budem musieť použiť neoficiálnu metódu
Tweety
16.11.15,11:07
môžeš, ak by si čítala medzi riadkami, tak zistíš, že môžeš
buchač
16.11.15,20:13
jslancik (Dnes 12:42) prepáč, ale tam sú staré informácie a fakt sa tam nedá nič rozumne dozvedieť. nieže by existoval nejaký zázračný spôsob (okrem toho, ku ktorému inklinuje kolega buchač
============================
Odpichnem sa od tohoto.

Možno sú v danej téme staré informácie, ale to je jedno.
No nie je jedno to JEDNO.
Neexistuje (aspoň v mojom prípade), že by som si neporadil s nejakým podnájomníkom.

Pálil by do teplej diery z ktorej onehdá vyšiel...a svoje veci by si mohol dať do vedľajšej "miestnosti". ;)

...a v podstate by bol aj rád, keby si neurobil medzizástavku na traumačke.
arizona
17.11.15,11:34
Oficialne by to vystahovanie malo byt podla urcitych pravidiel. Ale,nakolko ani najomnik pravidla nedodrzuje,nedodrzuj ich ani ty! Ved on sa po skonceni zmluvy v tvojej nehnutelnosti zdrziava neopravnene a vedome,tak ti nic ine nezostava,iba ho vystahovat nasilu a basta. Kebyze cakas na pomoc tohto statu,aby si sa domohla svojich prav,tak sa nacakas mozno roky...na svojej nehnutelnosti ti nikto nemoze zakazat vymenit si svoje zamky a upratat neporiadok po byvalom najomnikovi...
misoft
17.11.15,14:16
K tým jeho veciam: jednoduché ako facka - papierové škatule, nahádzať to tam, spísať zoznam, potvrdiť ešte jednou nestrannou osobou (ako svedok), drbnúť to niekde do nejakého skladu a basta. Jemu sa len oznámi "Veci máš tam a tam".