majovrabel
17.11.15,07:18
Dobry den, chcel by som sa poradit. 2,5 roka sme mali uctovnicku, s ktorou sme podla mojho nazoru korektne fungovali. Nabrala si toho moc a uz nestihala. Moje poziadavky riesila na 3. ci 4. krat. Ked som jej to vycital, tak sa urazila a dala mi vypoved podla zmluvy k 30.9.

Nasledne mi robila DPH za 2. kvartal a jeden doklad zauctovala nespravne. Na moju reakciu ze to ma opravit povedala, ze uz je na ceste na dovolenku a ze zauctovala to tak ako to mala.

Po navrate mi poslala doklad a faktura bola rukou prepisana. Takto prepisana bola zauctovana "spravne". Problem je, ze ja som to neprepisoval :) Velmi sme sa na tom pohadali a povedala ze ona mi uz nic dalej robit nebude.

Moj navrh bol, ze mi urobi este mzdy za jul a odovzda uctovnictvo s mimoriadnou zavierkou k 30.6. Mzdy za jul este urobila, uctovnictvo mi do dnes neodovzdala.

Odignorovala moje 2 emaily, odignorovala postovu zasielkou s vyzvou na odovzdanie uctovnictva. Ani ju neprebrala.

Ako by som mal postupovat aby som sa k svojmu uctovnictvu dostal?

Momentalne ma komplet moje uctovnictvo za roku 2014 (to mi este neodovzdala, mali sme odklad do 30.6) a vsetky doklady za prve 2 kvartaly 2015. Nie je teda mozne ani nanovo zauctovat vsetky doklady.
Dáša_
17.11.15,06:42
má zaplatené?
KEJKA
17.11.15,09:19
Treba postupovať v zmysle zmluvy, ktorú s ňou máte uzavretú. Pokiaľ tam nie je ustanovenie o dokladoch a postupe pri ukončení spolupráce, je problém.
Treba sa s ňou dohodnúť, nespoliehať sa na e-komunikáciu, zájsť osobne, prípadne vyzvať listom s doručenkou, možno zvážiť SKÚ, ak je jej členom.
majovrabel
17.11.15,16:13
zmluvu pripravovala ona a nie je tam pisane nic o dokladoch v pripade ukoncenia.... Uplne teoreticky by mi to mohla aj vo februari 2016 vratit.... a stale sa DP stihne... To samozrejme nechcem, kedze nechcem stresovat noveho uctovnika....

Vyzyval som ju listom s dorucenkou, neprebrala si ho.... Prave sa mi vratil.... Ona nema kancelariu a zajst osobne k nej domov, to sa mi zda trochu moc.... Aby som este stresoval jej dieta kvoli tomu, ze jej mama je taka aka je... Predpokladam, ze nie je clenom SKU.... Na stranke som ju dal vyhladat a nenaslo ju....

napadla ma aj zaloba, len si nie som isty, ze coho presne sa mam domahat...

Ona mi pri hadke povedala, ze co od nej chcem, ze zmluvu podpisanu nemame.... To je teoreticky pravda, lebo zmluvu sme mali podpisanu len na roku 2013 a 2014, ale kedze mi v roku 2015 normalne dalej poskytovala sluzby, ja som jej za ne platil, tak predpokladam, ze dalej plati, ze mame konkludentne uzavretu zmluvu....
majovrabel
21.11.15,05:24
ano, ma zaplatene vsetko v zmysle zmluvy.... a za tych 2.5 roka takmer vzdy nacas.... asi len raz som sa omeskal...
Ing. Ľubomír Janoška
21.11.15,08:04
Ak viete dokázať, že príslušné doklady prevzala, môžete ju žalovať za spôsobenú škodu. Zmluva na rok 2015 je podľa mňa v poriadku, aj keď nemá písomnú formu, je zjavné, že z oboch strán bola plnená.
majovrabel
21.11.15,19:26
Dakujem... to dokazat viem... urobila a odoslala mi pod svojim menom DPH.... je teda zrejme ze tie doklady som jej odovzdal....