murinivana
17.11.15,10:02
Dobrý deň, prosím Vás o radu , ako mám postupovať v prípade ak si chcem otvoriť predajňu zdravej výživy v novom nákupnom centre. Firma bude a aj priestory . Skôr by som potrebovala poradiť v oblasti dodávateľov a nového tovaru . Ako mám postupovať ? Je potrebná s každým dodávateľom dodávateľská zmluva , alebo si len jednoducho objednám to čo chcem mať na predajni z internetu napr. a proste to ďalej predávam. Nemám zatiaľ absolútne žiadne skúsenosti s podnikaním, takže neviem ako to funguje.
bomo
19.11.15,19:46
Nepotrebujete dodávateľskú zmluvu. Jednoducho napíšete dodávateľom, od ktorých chcete brať tovar, oni Vám pošlú veľkoobchodný cenník a objednáte si tovar, ktorý Vám potom doručia. Na začiatok dostanete menej výhodné ceny a zrejme budete musieť zaplatiť tovar pri prevzatí, neskôr pri väčšom a pravidelnom odbere Vám dajú väčšie zľavy a aj tovar na faktúru so splatnosťou. Ak chcete mať predajňu v obchodnom centre, rátajte ale s vysokými nákladmi na nájom a niektoré centrá majú v zmluvných podmienkach aj percentá z obratu Vašej predajne.
profesional
22.11.15,14:29
Blahoželám k rozhodnutiu začať podnikať. Na to nemá odvahu veľa ľudí. Na druhú stranu, viem čo všetko obnáša otvorenie takej prevádzky, obzvlášť v nákupnom centre. ak nemáte ani len tieto základné informácie ako podnikanie funguje, mám o výsledok Vášho podnikania trochu strach. Čo tak začať s niečim menším než rovno obchod v obchodnom centre, keď zjavne s vedením obchodu nemáte žiadne skúsenosti?
murinivana
24.11.15,14:23
Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď . Ten nájom ešte nie je stanovený , tak uvidíme, ale to predpokladám, že nízky nebude . pekný večer