P_P1
17.11.15,10:12
Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať či si poviete v autoservise svoj názor, resp. Vám dajú automechanici priestor na vyjadrenie svojho názoru?
Pýtam sa hlavne preto, lebo nosím auto k nového automechanikovi a včera ma odbil s tým, že on vie, čo má robiť, lebo automechanikom je on. Bol som u neho asi tretí krát, našťastie nie kvôli veľkým vadám, ale predsa mi je to čudné. Nemám právo si vybrať motorový olej, proste nič. Bol som zvyknutý, že mi predchádzajúci automechanik poradil, ale výber nechal na mne. Odsťahoval som sa na 300 km a tak som musel meniť aj servis.
misoft
17.11.15,09:29
Trochu neštandardný prístup automechanika. On predsa má plniť podľa svojich schopností želanie zákazníka. T.z. že ak zákazník povie, že chce olej XYZ, mechanik mu buď povie, že nie je vhodný, alebo ho tam naleje. Sú to peniaze zákazníka, ak kúpi olej, je to zákazníkov olej a zákazník rozhoduje, čo sa s jeho majetkom robí.
Ak mechanik je arogantný, nechce reflektovať na požiadavky zákazníka - je niekoľko možností:
1) Oznámiť to šéfstvu servisu, že mechanik nechce počúvať tvoje požiadavky na opravu;
2) Žiadať vedenie, aby opravu tvojho vozidla nerobil tento konkrétny mechanik;
3) zmeniť servis!
buchač
17.11.15,10:24
Nuž poviem asi takto.

1. Ty nie si automechanik, tak nerieš určité problémy
2. Automechanik by mal vedieť, čo a ako

ALE

3. Tvoje love, Tvoje auto, Tvoj (aj keď možno zlý) názor
4. Nič Ti nebráni predsa zmeniť autoservis
Že podľa toho známeho..."tri krát a dosť!"
--------------------------------------
Zatiaľ sa jedná len o ten olej.
Čo ale v prípade nejakej väčšej závady ? Aj vtedy budeš za múdreho a budeš fušovať servismenovi do roboty ?
Chlapík si Ťa bude pamätať a robotu proste odflákne a Ty budeš len na tie reklamácie chodiť.
bjuty smis
18.11.15,11:41
samozrejme, že si povieme svoj názor...

sú to moje peniaze a bude tak, ako poviem ja....

určite najdeš aj iného mechanika......