danka16031
17.11.15,14:51
Dobry den .Nedopatrenim sa nam stalo ,že sme zabili samicu zajaca ktora by sa o par dni okotila ,mala tri zajačiky.Zajačky sme vybrali umyli a dali pod žiarovku ,len by som chcela vediet ako často ich krmit a kolko mliečka na jednu davku im treba .Dakujem za odpoved
Terezia13
17.11.15,14:18
nie som pesimista, ale také malé zajačiky teda králiky nemôžu prežiť, maličké sú kŕmené matkou, tá má iné zloženie ako kravské mlieko, možno by som skúsila riadnym detským mliekom a tu bude tiež problém, pretože takéto drobce cicajú každú chvíľu, teda, v noci stávať možno každú hodinu a ak chodíte do práce, tak je to nesplniteľné, jedine skúsiť nájsť samicu, ktorá je už približne v rovnakom čase okotená a by ich prijala, to je tiež veľký problém, jedine ich niečim naparfémovať pri vkladaní do hniezda s inými zajačencami
Anika61
17.11.15,15:40
Je málo pravdepodobné že by mohli prežiť...
Terezia13
17.11.15,15:42
keby boli už trochu osrstené, tak áno, ale vlastne ešte neboli ani okotené, tak ťažko
Anika61
17.11.15,15:56
Aj malé už osrstené sú veľmi náchylné a hlavne na stres-keď sa privčas oddelia od samice uhynú-tieto vlastne predčasne ''vybraté,,...veru ťažko
Katy a R
17.11.15,17:53
Terezia13
17.11.15,18:01
to je skôr nemožné ako možné, aj o čerstvo okotené a osirelé, by bol problém sa postarať a neviem, čo papali do teraz?
arizona
17.11.15,20:24
Mozno by pomohlo kupit nejaku nahradnu stravu u veterinara. Neviem,ci existuje nieco take pre zajacikov,ja som kupovala pre malinku macku take mliecko,ktore bolo nahradou za materske
Katy a R
18.11.15,09:38
existuje - viď priložený link;)
evuš
18.11.15,09:55
..no, pri normálnom chove a pripúšťaní sa takáto vec nikdy nestane......zabiť "omylom" kotnú samicu.... drobci veľkú šancu na prežitie nemajú...jediné riešenie nájsť samicu, ktorá sa okotila a prijme ich za svoje..aj to bude len pokus-omyl......
branislavp
18.11.15,22:12
S tou samicou -náhradnou matkou to by bolo najlepšie, ale v tom prípade by bolo možné riziko, či by zajačica strpela zásah do hniezda a či by nezničila aj svoje zajačky.
Janiela
19.11.15,11:56
Keď som bola ešte malé dieťa, môj dedko choval zajacov. K malým zajačikom nás nikdy nepúšťal, pretože samičky zacítila našu vôňu a mláďatá odvrhla. Tie už potom bez mamky neprežili.
Tak ti držím prsty, aby prežili, keď podobne ako Evuš, nechápem, ako s tej nešťastnej udalosti mohlo dôjsť.