Sterko
17.11.15,14:19
Prisla mi pokuta z Rakuska za rychlost. Som ochotny ju zaplatit na poste. V obalke co mi prisla sa ale nachadza formular oznaceny ako C kde sa pytaju kto bol vodic, alebo mam uviest kto by mohol vediet kto je vodicom ak to neviem ja ako drzitel vozidla. Pytam sa ci je to potrebne lebo sa tam vyhrazaju pokutov do vysky 5000€. Opakujem...pytam sa v pripade ked som ochotny pokutu zaplatit. DAKUJEM
misoft
17.11.15,13:54
Myslím, že si to asi nepochopil.
Ten ich formulár - pýtajú sa preto, lebo si podľa EČV jeho majiteľ a pokuta ti prišla z titulu objektívnej zodpovednosti. Avšak, ak by si to nebol ty, čo spáchal v AT priestupok, týmto formulárom upresníš, to čo sa pýtajú - kto viedol motorové vozidlo, alebo komu bolo napr. požičané. Je to aj pre prípad, žeby bolo odcudzené... vtedy by si uviedol, že bolo odcudzené a musel by si doložiť záznam (preložený) z PZSR.
Ak však zaplatíš pokutu - tento formulár sa stáva bezpredmetný. Zaplatením pokuty totiž uznávaš vinu na spáchanom priestupku.
5000€ pokuty - to by ti nasolili vtedy, ak by si nezaplatil a zároveň by si ani neodpovedal na formulár. Lenže to by sa už nemojkali - rovno platobný príkaz by prišiel .... atď, atď.....
Sterko
17.11.15,14:02
Dakujem pekne za vysvetlenie
misoft
17.11.15,14:05
Aby si vedel - objektívna zodpovednosť je aj u nás. Príde ti lajstro s pokutou a ty máš možnosť sa brániť i tým, že určíš, kto vtedy viedol vozidlo, ktoré priestupok spáchalo....