Mimiska
17.11.15,20:17
Ahojte, chcem sa spytat...mozem ako szco kupit mobilny telefon napr v sume 700€, mat na nom pausal a vsetko dat do nakladov? Tych 700 mozem uplatnit ako jednorazovy vydavok? A kazdomesacny pausal tiez zahrnut do nakladov? Viem ze od januara 2015 by bolo pre stat lepsie keby si kazdy uplatnuje 80% ale neviem si predstavit ako danovaci kontroluju vyuzitie jedneho mobilneho telefonu u zivnostnika. Mohol by s tym byt problem? Mate niekto taku skusenost? Dakujem
mondes
17.11.15,19:24
Ak dokážeš na 100%, že ho využívaš výlučne na podnikanie, tak áno,, môžeš si to dať celé do N: Ale to bude sakramentské dokazovanie. Ani ja by som ti neverila, že z neho nevoláš aj súkromne.
Mimiska
17.11.15,19:27
A prosim ta to sa ako dokazuje? Vezmu si vypis hovorov a budu obvolavat cisla a pytat sa ...pytat sa co? :D neviem si to predstavit
mondes
17.11.15,19:36
No, tak ani ja som ešte nezažila takú kontrolu. Ale ja by som asi neriskovala.
buchač
17.11.15,19:50
Mimiska (Dnes 21:27) A prosim ta to sa ako dokazuje? Vezmu si vypis hovorov a budu obvolavat cisla a pytat sa ...pytat sa co? neviem si to predstavit
======================
Že Ty si nevieš predstaviť ?
Tak to máš slabú predstavivosť.

Realita ?
Stačí vziať výpis za mesiac-dva. Pozrieť sa na tie čísla a ich opakovanie...a pravidelnosť.
Preveriť jedno dve čísla - stačí u operatéra zistiť vlastníka čísla.
....a ajhľa...jedno číslo je mamkine, druhé ockove, tretie manželove (priateľove)...;)
...a vysledok je zvyčajne jasný ...či ???

Už si v obraze...a to nie som ani daňovák, ani podnikateľ, ja som len a len reálne rozmýšľajúci jedinec zo (ešte) zdravým rozumom.
felix1
17.11.15,20:23
Je to skutocna prax DU, alebo len co by bolo keby bolo ?
Cisla na ktore volam mozu byt chapane aj ako doverna firenma informacia. Akym pravom sa chce v tom uradnik prehrabavat bez sudneho rozhodnutia? Aku mam zaruku ze nebudu moje kontakty posunute konkurencii ?
Kto kontroluje sukromne telef. hovory a kancelarsky spotrebny material zamestnancov DU z telefonov na 100% hradenych z nasich dani ???