peterpazel
17.11.15,21:25
Ahoj poradaci.
Zamestnavatel mi v poslednej mzde bez akehokolvek vysvetlenia ci dohody kratil zaklad hrubej mzdy na minimalnu mzdu. Emailom som ho vyzval k vysvetleniu , vyplateniu danej ciastky ci k zaujatiu stanoviska. Zamestnavatel tuto vyzvu odignoroval. Zamestnavatel ma financne problemi a odporucil mi ist na neplatene volno, pripadne dat vypoved. Nema pre mna pracu, ale vypoved mi nechce dat, pretoze by som mal narok na odstupne a odmieta ho vyplatit. Mozem na zaklade nevyplatenej casti mzdy dat okamzitu vypoved po uplynuti lehoty 15 dni? Mozem si potom narokovat aj vyplatenie odstupneho? Aka je realna sanca uspiet pri narokovani doplatenia mzdy a odstupneho?
Dakujem
mzdarka renca
18.11.15,11:04
akú máš v Pracovnej zmluve dohodnutú mzdu, prípadne v dodatkoch k PZ?
peterpazel
18.11.15,12:11
V pracovnej zmluve nemam uvedenu mzdu. Mame kolektivnu zmluvu, ale nechcu nam umoznit nahliadnut do nej a zaroven ju pred par mesiacmi menili. Mam dohodnutuu mzdu 1200 eur , to je suma ktoru som mal stale aj na vyplatnej paske. Okrem poslednej kde mi dali svojvolne sumu 380 eur
jslancik
18.11.15,14:43
nemáš v pracovnej zmluve uvedenú mzdu? Zaujímavé. Nuž ale kto ju podpísal...

V kolektívnej zmluve bude predpokladám niečo v zmysle fixná časť - minimálna mzda, a pohyblivá časť v závislosti na rôznych faktoroch.

keď máte kolektívnu zmluvu, tak sa na ňu pýtaj zástupcu zamestnancov, odbory, alebo čo máte vo firme. ak sú jedna ruka s majiteľom - opäť sme pri bode, že kto podpísal zmluvu s takou firmou? To sú do očí bijúce veci - absencia mzdy v zmluve napr.
peterpazel
18.11.15,19:55
No podpisal som ju samozrejme ja i dalsich 250 zamestnancov. Ano je viac do oci bijucich veci. Zmluvu som podpisoval pred 10 rokmi v dobrom umysle a bez sirsich poznatkov. Zastupca zamestnancov je dosadena figurka...