krajicek
18.11.15,09:20
Skoncila mi platnost obcianskeho preukazu a zaroven som sa rozhodol zmenit trvaly pobyt. Momentalne teda cakam na vystavenie noveho OP uz so zmenenym trvalym pobytom. Neuvedomil som si ale, ze pri zmene trvaleho bydliska musim prepisat aj auto (do ineho okresu). To sme planovali prepisat na svokru (este uplne iny okres).

1. Ako je mozne urobit prepis auta na svokru bez toho aby som ho musel najprv prepisovat v suvislosti so zmenou trvaleho pobytu a teda platit 2 x vsetky poplatky?

2. Je lepsie spapierovat prevod vlastnictva na svokru darovacou zmluvou alebo predajnou za symbolicku cenu (napr. za 1 EURO), alebo ako inak?

3. Je nejaka sankcia ak prepis auta v suvislosti so zmenou trvaleho pobytu nestihnem urobit v lehote (tusim 15 dni)? Som totiz momentalne v zahranici aj s autom.

Vopred Vam dakujem
Katy a R
18.11.15,08:56
No ja by som skúsila ísť friško odhlásiť auto s tým náhradným dokladom (OP), ktorý máš od policajtov. (dlho budeš preč?)
Píšu - že treba predložiť (okrem iného) aj platný doklad totožnosti. len teda neviem - že či to aj považujú za platný doklad totožnosti pre tento účel? (možno niekto doplní? )

K tomu - že aká zmluva - to je jedno. Vôbec ju k prepisu nepotrebuješ.
krajicek
18.11.15,12:34
Dakujem Katy, ano, to by bolo riesenie ak by sa to dalo urobit s tym Potvrdenim o obcianskom preukaze.
misoft
18.11.15,13:40
Policajti to môžu uznať, ale aj nemusia! I keď zákon vraví niečo o tomto:
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2006-224
§13
Treba si uvedomiť: Potvrdenie nenahradzuje v plnom rozsahu OP - nie je na tom potvrdení zobrazená podoba držiteľa....
krajicek
18.11.15,13:51
Da sa povazovat za platny doklad totoznosti pas? Ze by som si vzal aj ten. Tam podoba zobrazena je
misoft
18.11.15,14:03
Pas je doklad totožnosti, ovšem nie je tam uvedená adresa.
Oliwa
18.11.15,14:40
Vezmi si to náhradné potvrdenie o totožnosti /OP/ aj pas. Hádam Ťa na základe oboch identifikujú, že si to Ty... :D Ale pre istotu by som tam zavolala, aby si sa tam nehnal zbytočne...
buchač
18.11.15,15:53
1. Počkaj na vydanie OP.
2. Potom prepíš auto
3. Ak trváš na nejakej zmluve, tak ju spíš.

Sankcia môže, no nemusí byť. Vždy môžeš argumentovať pobytom v cudzine a časovou tiesňou.
Ale záleží aj na príslušnom oddelení a danom príslušníkovi (lebo civilovi) za prepážkou. Jeden uzná a druhý nie...čo oddelenie, to oddelenie...

Ak nepochodíš, tak tie poplatky nech (symbolicky) zaplatí švekra...;) :D
pavol54
18.11.15,15:58
bez zmluvy sa policajt ani baviť nebude
buchač
18.11.15,16:12
pavol54 (Dnes 17:58) bez zmluvy sa policajt ani baviť nebude
===================
Kde ako, ktorý ako....;)
Katy a R
18.11.15,17:17
pavol - a načo by so svokrou vôbec spisoval nejakú zmluvu? ešte nikdy som sa nestretla s tým, žeby na DI chceli zmluvu (rodina a okolie)
misoft
18.11.15,18:42
Pavle - ale bude, bude. Zmluva je len medzi tými dvoma, ale na prepis prídu tí dvaja (alebo splnomocnená osôbka), vyplnia sa povinné lajstrá a basta!
pavol54
18.11.15,20:18
svokra za mesiac nemusí byť svokrou, a teraz, kto musí byť na polícii kupujúci alebo predávajúci(darovaný alebo darujúci) ja by som to tak jasne nevidel a naviac pri prepise musí byť nová zmluva pzp na nového majiteľa bez toho si ani časenku na di neber
buchač
18.11.15,20:34
Pali

Zdokumentovať nadobudnutie vozidla musí len pri kúpe nového...inak nie !!!!!!!!!

Pri prihlásení nového vozidla je potrebné predložiť:
...
doklad o nadobudnutí vozidla - faktúra, leasingová zmluva,
http://www.minv.sk/?prihlasenie-noveho-vozidla

Ak nájdeš niečo iné, tak daj info.

PZP je jasné....
pavol54
18.11.15,22:08
kedy si naposledy kupoval jazdenku, lebo presvedčenie a istota nie je vždy to isté
Katy a R
18.11.15,22:21
Na DI si pôjde vozidlo odhlásiť majiteľ (doklady) - a ani ho nemusí pristaviť, ani nepotrebuje žiadnu kúpnu či darovaciu zmluvu - len vyplní príslušný doklad.
Samozrejme - keď si svokra pôjde auto prihlásiť (či bude ešte svokrou, alebo nie) - tak tiež potrebuje doklady, aj PZP, aj auto musí pristaviť - ale darovaciu či kúpnu zmluvu jej na DI netreba ;)
pavol54
19.11.15,09:50
takže vytypujem auto o ktorom viem že je tam ešte veľký TP odhlásim ho dám papiere druhému a ten si ho prihlási a pôvodný majiteľ keď to zistí, tak už nie je majiteľ.
Mne len doplnili v evidencii guľu typ atd som musel doniesť op, výpis z regista, papiere od gule číslo poistky,
Predtým keď som kupoval jazdenku tak som musel mať na matrike overenú kúpnu zmluvu. Asi vyzerám ako lump. a pôvodný majiteľ tam ani nebol
buchač
19.11.15,11:22
Pali

...a to na ktorom DI sú taký exoti ???
...šak nech ukážu zákon...a nie aby sa riadili podľa nejakých interných smerníc smiešneho šéfa.
pavol54
19.11.15,15:23
čo je na tom exotické ako konateľ firmy musím preukázať že mám právo v jej mene konať či? takže OP,to že som konateľ sa dá zistiť len z výpisu z OR . to že bol prv iný zákon tak v techničáku stačilo aby bolo pri montáži na nové auto zapísané že má guľu zákon sa zmenil treba napísať aj typ gule a výrobcu, akurát tú pzp hodnotím v tomto prípade ako nadprácu ale to že ju máš ti skontrolujú aj na ceste.
Práve naopak išiel som prehlásiť staršiu aviu a aha ho motor v nej bol "živý" v inom aute na druhom konci republiky .
ty ako pištolkár sa divíš tomu ako to má byť?