Ferdonno
18.11.15,19:26
Dobrý deň,
Mám jeden problém zo zamestnávateľom.
V pracovnej zmluve mám:
*Podmienky pre poskytnutie bonusovej čiastky mzdy za vykonanú prácu upravuje interný predpis zamestnávateľa.

tieto podmienky nám nikdy neboli zdelené a výplata bola daná ako sa na to vyspali.
Podal som teda výpoveď dohodou. Posledná mzda bola samozrejme mizerná aj napriek tomu že sa plán splnil. Na koho sa mám obrátiť aby danú vec prešetril? Nie je to porušenie pracovnej zmluvy keď interný predpis ani neexistuje a nebol nám k nahliadnutiu?

Ďakujem za každú radu
Tweety
18.11.15,18:29
Môžeš sa obrátiť na Inšpektorát Práce. PS, výpoved dohodou ZP nepozná.
Ferdonno
18.11.15,18:35
Dohodu mám podpísanú len mzdu mi dali základ aj napriek bodu v pracovnej zmluve. Chcem to napadnú pretože som viackrát žiadal o prémiový poriadok podla čoho bola moja mzda vyplácaná. Mám pocit že ma okrádali a nebolo mi čestne vyplatené to čo mi patrilo. Vlastne som to ani nevedel nakoľko nikdy som nevidel interný predpis
Tweety
18.11.15,18:41
Bonusová- pohyblivá čiastka mzdy nie je nároková časť. Ale s internými predpismi musia byt zamestnanci oboznámení.
Ferdonno
18.11.15,18:43
to znamená že nemám na ňu nárok ?
jslancik
19.11.15,04:35
Ked si nikdy nevidel interny predpis, tak nevies, co tam je. A pravdepodobne je tam bod, ze zamestnavatel moze davat pohyblivu ciastku mzdy, ako sa mu zachce.
Kazdopadne, je to hlavne tvoj problem. Kupil si doslova macku vo vreci. Nechapem, ako mozes podpisat zmluvu, kde sa najdolezitejsia cast odvolava na nejaky dokument, a ty si ho nevyziadas? Ald neboj, nie si sam. Taketo otazky su tu na dennom poriadku...
ivka70
19.11.15,06:13
To znamena, ze sa neda vymahat, ze moze byt v rozmedzi 0-x EUR - ak osa zamestnavatel rozhodne. On sa rozhodol ti posldny mesiac priznat 0 EUR.
Pochybujem, ze ti IP pomoze. Mohol by si sa sudit, ale s pochybnym vysledkom.