VladoSP
19.11.15,15:57
Pekný deň, má nejaký vplyv na zvýšenie výživného posudok od psychiatra, kde je diagnóza psychóza? Alebo len príjem rodiča má na to vplyv.
buchač
19.11.15,15:15
Veľmi jednoduchá otázka.
Na takto položenú sa jednoducho nedá relevantne odpovedať.
VladoSP
19.11.15,15:17
V podstate chcem vedieť či hrá úlohu psychiatrická/psychologická diagnóza. Je to lepšie formulované?
ivka70
19.11.15,15:23
Zvysili sa tou diagnozou nejako naklady dietata?
Peggynka
19.11.15,15:25
Môže to byť aj tvoj zvýšený príjem,aj vyššie nároky na zdravotnú starostlivosť atď.Známeho ex požiadala po zdvihnutí zálohových platieb na byt a...sudca jej vyhovel.Pozri aj tu: http://www.hurtaj.sk/urcenie-zvysenie-a-znizenie-vyzivneho-na-plnolete-dieta.html
buchač
19.11.15,15:26
Hm...ale diagnóza nie jediný aspekt.

Koľko má to plnoleté dieťa rokov ?
Študuje ?
Ako sa prejavuje psychóza ?

...atď
VladoSP
19.11.15,15:32
Diagnozou sa nezdvihli naklady na dieta, dieta ma 23 rokov, studuje. Co sa tyka psychozy, je tam viac veci, nechcem ale rozoberat dopodrobna. Jedna sa o priatelku a v podstate do nej mamka hucala celu dobu ze si ma zvysit vyzivne ale mamka hucala do nej aj v inych oblastiach a ten stav co vznikol ma na svedomi jej mamka co si nevie priznat ze sposobila. Teraz ked som ju s jej tatkom zaviezol na vysetrenie dali jej diagnozu a jej mamka zacala do nej hucat ze uz nebude moct si zvysit vyzivne lebo jej tatko uz ma papier ze nie je v poriadku a nepotrebuje viacej penazi. Viac nechcem rozoberat lebo je to zlozita siatuacia a tiez som sa ocitol ako jeden s tych zlych kedze som ju zobral na vysetrenie s jej tatkom (umysly boli ale dobre to len jej mamka nepochopila).
buchač
19.11.15,15:38
VladoSP (Dnes 16:32) Diagnozou sa nezdvihli naklady na dieta, dieta ma 23 rokov, studuje.
=========================
Exovná manželka tlačí na pílu ??? ;)
Alebo sa obávaš, že na základe zvýšenia Tvojho príjmu tak bude konať ?

Keď sa nič podstatného neudialo v rámci zvýšenia nákladov, tak by nemal byť problém.
Ale jeden rodič mieni a druhý mení - na súde...
VladoSP
19.11.15,16:07
s priatelkou nemam dieta ani nebyvam u jej rodiny, len cez vikendy tam sme a kedze som bol s nou a jej otcom na psychiatrii (pritom som upovedomil jej mamku a suhlasila s tym) , tak psychiatricka dala realnu diagnozu. Uz predtym do nej hucali aby si poziadala zvysenie ale ona to odmietala (tatko jej platy aj univerzitu mimo vyzivneho a aj jej dava veci ako drahu elektroniku ked potrebuje - notebooky alebo mobily - ked sa jej pokazia). Chcem len istotu ci psychiatricky posudok bude mat vplyv na vyzivne, lebo su schopny aj mna obvinit ze som pomohol jej tatkovi ju dotiahnut na psychiatriu.Maju konspiracne teorie o tom ze jej tatko to urobil len preto aby jej nemusel platit vyzivne (pritom dava viacej ako mu bolo prisudene co nevidia). A tie teorie uz mali aj pred tym.
Peggynka
19.11.15,16:42
Však nie je zbavená svojprávnosti,tak je to len a len na nej,čo si s otcom dohodne.Aj výživné nech jej otec posiela na jej účet,či?
VladoSP
19.11.15,16:55
Nie je zbavena svojpravnosti, mala iba psychycke zrutenie, chceli sme aby sa porozpravala s psychologom. Otec jej posiela na ucet peniaze. Skor jej mamka do nej huci ze uz nebude mat narok na vyssie vyzivne lebo ma diagnozu od psychiatra. Je to mozne aby jej zamietli zvysenie?
Peggynka
19.11.15,17:05
A kvôli čomu chce zvýšenie,keď ju tatko tak podporuje? Môže sa stať,že mu súd zvýši výživné,ale tatko prestane s veľkorysosťou.To ju nenapadlo?
VladoSP
19.11.15,17:22
Ona nechce zvysenie, ju to napadlo. Skor u nej doma (mamka a babka), tych to nenapadlo a hucia do nej stale ohladom zvysenia. Videli raz v televizii ze student ma dostavat 500 eu od rodica ako vyzivne a od v tedy maju takuto predstavu. Este raz pokladam otazku. Ma psychologicka diagnoza na to vplyv ze ci jej zvysia alebo nie keby si poziadala?(nebude to ziadat len u nej doma do nej hucia a popravde uz nam to lezie na nervy).
Peggynka
19.11.15,18:01
Tak nech im povie,že nebude.
buchač
19.11.15,18:07
VladoSP (Dnes 18:22) Ona nechce zvysenie, ju to napadlo. Skor u nej doma (mamka a babka), tych to nenapadlo a hucia do nej stale ohladom zvysenia. Videli raz v televizii ze student ma dostavat 500 eu od rodica ako vyzivne a od v tedy maju takuto predstavu. Este raz pokladam otazku. Ma psychologicka diagnoza na to vplyv ze ci jej zvysia alebo nie keby si poziadala?(nebude to ziadat len u nej doma do nej hucia a popravde uz nam to lezie na nervy).
=====================

Ahááá, takže tak je to ....LEBO dačo muselo byť v pozadí.
No Bóóóóže...dievča sa zrútilo a teraz čo ? Všetci naolo sa zbláznili ???

Nech sa ide mama a baba dať vyšetriť u psychoša...tie dostanú papier na diagnózu tiež....a môžu pýtať od chlapa výživné. ;) :D :D :D
Peggynka
20.11.15,08:46
Už viem,o čo im ide...v TV boli prezentované prípady,kedy sa študenti (hlavne na východe) dožadovali na súde výživného od rodičov s tým,že sa odsťahovali od rodičov a dostávali aj doplatok od štátu,ale !!! treba pripomenúť matke,že aj ona bude platiť výživné!!! možno prestane hučať...
mareko
20.11.15,16:37
Ak som dobre pochopila, tak priateľkina diagnóza neovplyvní nijako výživné smerom do mínusu. Skôr by túto diagnózu mohla použiť (resp. zneužiť, keďže jej otec pekne platí výživné a ešte ju obdarúva)na zvýšenie za predpokladu, že by s touto diagnózou vznikli ďalšie náklady (lieky, liečenia a pod.). Priateľka nech sa nenechá tlačiť matkou proti otcovi, nech sa vzoprie a nenechá si ničiť zdravie.
VladoSP
22.11.15,10:47
popravde, mas pravdu v tom ze to bolo v televizii a ze student dostaval od rodica cca 500 eur. Ak je to presne to co vravis (a aj sumou by to asi sedelo) tak maju posrande doma. toto je dalsia dobra informacia ktoru som sa dozvedel. Dodam este jednu ktoru som zistil cez pravnika a ktoru som snazil sa zistit:
Diagnoza od psychiatra nema vplyv na rozhodovanie o vyzivne ani o jeho vyske. Pokial by dotycny isiel na liecenie a zaroven su s tym spojene vydavky, tak potom v tedy to hra rolu ale pre dieta ze bude mu prisudene vyssie vyzivne. Tymto uzatvaram temu a diskusiu, kedze uz viem odpoved na otazku a dozvedel som sa este par dobrych veci v diskusii. Velmi pekne dakujem zucastnemym :).