kukuportal
19.11.15,15:52
Pred týždňom sme v práci robili pokus pri ktorom sme odobrali surovinu v prevádzke ktorá nám padala na jednu kopu. Účelom tohto merania bolo vypočítať momentálny výkon zariadenia. Do plastového vedra sme odobrali surovinu, kde sme merali čas(s), objem (l), hmotnosť (kg) Špecifická hmotnosť suroviny je 1,606 t. Výkon jednotlivých zariadení som počítal pomocou vzorca: výkon = (hmotnosť – objem) x 1,606/čas x 3,6. Neskôr si vedúci výkon jednotlivých zariadení vymyslel a povedal mi, aby som jednotlivé veličiny ako je hmotnosť, objem a čas dopočítal, no neviem ako, dá sa to? Jednotlivé výkony zariadenia sú: 2,8 t/h, 3,1 t/h, 4,3 t/h, 1,2 t/h, 0,5 t/h, 0,4 t/h. Nevie niekto poradiť aspoň postup ako by som dopočítal veličiny k jednotlivým výkonom? ďakujem
Chobot
19.11.15,15:18
Priznám sa, že som z tvojho zadania jeleň.
Mária27
20.11.15,11:58
mal by si tam mať aspoň jednu konštantu
viktorviktor
20.11.15,11:58
špcifická hmotnosť je objemová hmotnoť? potom potrebuješ vypočítať výkon,
keď potrebuješ previesť jednotky použi http://www.transcom.sk/prevod-jednotiek/prevod-jednotiek-mernej-hmotnosti/
korela
20.11.15,16:14
Tie výkony za hodinu, ide stále o ten istý výrobok? Objem si vyrátate, treba vychádzať z hmotnosti.
kukuportal
27.11.15,08:17
Hej, jedná sa o piesok, ktorého objemová hmotnosť je 1,606 tony. Piesok, ktorý sa sype z jednotlivých triedičov tečie ako rmut z potrubia. Výkon som vypočítal podľa vzorca v predchádzajúcej otázke, ale poznal som veličiny ako čas za ktorý mi piesok do vedra natiekol, objem v litroch na vnútornej ryske vedra a následne som piesok odvážil a tieto 3 veličiny dosadil do vzorca a vypočítal výkon. Teraz si vedúci z brucha vymyslel výsledky, výkony ako 2,8 tony za hodinu a ďalšie a kázal mi, aby som hmotnosť, objem a čas do vzorca dopočítal, chápete?