stavba496
19.11.15,18:27
VRATENIE VYMAZANEHO TEXTU

Zdravím
Na svojom stav. pozemku som vybudoval základovú dosku s platňou. Osadenie je 2 m od spoločnej hranice susedného pozemku a okná obytnej miestnosti -kuchyne sú od hranice 3,5bm.Medzitým som požiadal o stavebné povolenie. Pri stavebnom konaní sused vzniesol námietku a požaduje vzdialenosť 3,5 m. Som presvedčený že nie je v práve a uznávam z mojej strany iba porušenie zákona v tom,že som nepočkal na vydanie SP za čo som pripravený niesť finančný postih.
Napíšete svoj názor ?
buchač
19.11.15,17:36
Tu nejde o nejaké Tvoje presvedčenie...tu ide o zákon !!!

http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/aky-je-minimalny-odstup-stavby-od-hranice-pozemku/
stavba496
19.11.15,17:40
Máte pravdu,ale stavba je osadená
2 bm od spoločnej hranice od ešte nezastavaného pozemku a to v zmysle zákona ktorý citujete
buchač
19.11.15,17:57
Hm...a taká situácia :

...a čo keď sa sused rozhodne stavať (alebo jeho deti...a podobne) ...čo potom ?
Budeš robiť ofuky následne Ty ?

Taká poznámočka...stavať bez SP je trochu aj odvaha...teda pokiaľ sa jedinec nevolá Gašparovič ml. alebo Černokňažník ml....a podobné persóny.
arizona
19.11.15,18:01
Takto spekulovalo vela ludi,ze zacne stavat na cierno a ved potom sa to uz nejako zlegalizuje...
Prave preto zakon pritvrdil.
Stavebny urad je takmer vzdy v prave a moc na nedohadas. Alebo ich chces dat na sud,ze ti nechcu schvalit ciernu stavbu? Moc na vyber nemas...
misoft
20.11.15,05:24
Otázky a popisy sa nevymazávajú! Oprav a vráť vymazané!
expeeert
20.11.15,06:15
Alebo nie je "priúdený", takým dokonca štát od pôvodných majiteľov vykúpi aj pozemky, na ktorých majú načierno postavené chajdy...
stavba496
20.11.15,08:38
a prečo by som mu mal robiť ofuky ? nechápemak bude stavať na svojom ako ja,tak je to OK