Iveta89
20.11.15,10:24
Ahojte, zakupila som ojazdene vozidlo a hned na druhy den bola zistena zavada motora o ktorej predvajuci mohol vediet a na nu neupozornil, reklamaciou u predavajuceho som velmi neuspela a na moj navrh, uhradu opravy alebo odstupenie od zmluvy, nesuhlasil. Uvazujem to riesit cez obciansko pravne konanie, len neviem co presne budem potrebovat k tomu. Staci pisomne vyjadrenie zo servisu kde bolo auto prezrete ?

Dalej predavajuci sa bude zdrzovat dlhodobo v zharanici, ako by sa mohol napr pojednavania zucasnit, ked pripadne predvolanie by mu prislo na adresu na ktorej sa uz nezdrzuje....

Dakujem.
ivka70
20.11.15,09:27
Mohol vediet neznamena, ze vediet musel. Vies dokazat, ze ti to zatajil?
jslancik
20.11.15,09:32
pozri si zmluvu. ak tam máš napísanú super klauzulu, že auto kupuješ "ako stojí a ako leží", tak nad súdom ani nerozmýšľaj.
Ak nemáš, tak budeš musieť dokázať, že predávajúci o spomínanej závade vedel a zatajil ti ju úmyselne. Predsa len, kúpila si ojazdené auto.
Iveta89
20.11.15,09:39
Su tam aj dalsie veci o ktorich musel vediet, ale o to mi nejde, nakolko nie su az tak financne narocne

na webe som sa docitala..... že i na predaj použitej veci sa vzťahuje zodpovednosť za vady. Túto zodpovednosť vyjadruje § 499 Občianskeho zákonníka

Právo odstúpiť od zmluvy má kupujúci aj vtedy, ak ho predávajúci ubezpečil, že vec má určité vlastnosti, najmä vlastnosti vymienené kupujúcim, alebo že nemá žiadne vady, a toto ubezpečenie sa ukáže nepravdivým § 597/2 Občianskeho zákonníka.
lujza.j
20.11.15,11:27
Mala si na webe studovat aj pred kupou.....lebo ak sama nevies..by si sa dozvedela..ze je logicke si dat auto prezriet do servisu...vola sa to "kontrola tech.stavu vozidla pred kupou"...niektori kupujuci maju vlastnu "logiku" a daju si urobit kontrolu PO kupe..a potom plačkajú....
arizona
20.11.15,11:44
ake stare je to auto?Ake zavady ma, ze ho chces reklamovat?
dmc
20.11.15,11:54
Vies dokazat ze vozidlo malo (nie mohlo mat) zavadu pri kupe .

Inak ak chces vozidlo bez zavad - v predajniach novych aut ich maju na tony.