karinôčka
20.11.15,11:40
Zamestnávateľ sa mení z fyzickej osoby. Založil s.r.o. Akým spôsobom prejdú zamestnanci z jednej spoločnosti do druhej? Berie sa to podľa §27 ZP? A majú mať teda nové zmluvy, alebo stačia Dohody o zmene?
avalik
20.11.15,19:06
Nejde o zmenu formy zamestnavatela ... FO - podnikatel a sro su dve rozne osoby - dvaja rozni zamestnavatelia. Takze bud vypovede u FO a nove pracovne zmluvy alebo § 28 ZP.
karinôčka
23.11.15,07:54
Ďakujem.... A v prípade, že budú končiť výpoveďou, tak to bude podľa § 63 ods. 1 a, 1 a má nárok na odstupné? Tak to asi teda riešiť nebudú, boli by dosť stratoví, nie? Priklonia sa asi k § 28...
mzdarka renca
23.11.15,09:06
Riešenie vidím úplne jednoducho, takto som to urobila ja:
- zam-ľ A (fyzická osoba) - skončenie PP dohodou podľa § 60 ZP
- zam-ľ B (sro) - nové pracovné zmluvy
a je to právne čisté a zam-ci budú aj naďalej robiť, to čo predtým a nestratia prácu.

Doporučujem s dohodou o skončení PP, keď im to budete dávať podpisovať, dať im na podpis aj nové pracovné zmluvy s minimálne rovnakými podmienkami ako mali doteraz.
karinôčka
23.11.15,09:12
Toto riešenie vyzerá super pre obe strany. Ale aby to nebolo také jednoduché. Ešte keď sa môžem opýtať, neovplyvní to nejako nároky zamestnanca, ktorý mal u zam-ľa A (FO) pracovný úraz? Je ešte stále PN?
mzdarka renca
23.11.15,13:15
Ak je to možné, a FO nezruší živnosť, tak by som zamestnanca na PN nechala v stave FO, s tým, že by mu skončil PP dňom ukončenia PN a nástup do sro by som mu dala od druhého dňa.