ladynika
20.11.15,16:36
Dobrý deň, ako je už z nadpisu zrejmé, chcem požiadať o parkovací preukaz a príspevok na benzín. Stačí doložiť nález od ortopéda, alebo je treba - v prípade aj iného ochorenia, doložiť všetky nálezy - aj keď nemajú vplyv na vydanie PP?
Ďakujem vopred za každý názor!
Peggynka
20.11.15,17:22
V podstate to vyžadujú,lebo ty nemôžeš vedieť súvislosti.Ale napr. moja mama (82r.) dostala zamietavé Rozhodnutie,aj keď sa pohybuje len s fr.barlou a 30r. potrebuje špec.šité topánky (mala hĺbkový zápal žíl a poslali ju na ožarovanie ostrôh do Ke a tým jej poškodili-zastavili prekrvovanie chodidiel).Vraj môže sama nastúpiť do MHD a vlaku :eek: A to má preukaz ŤZP-S (!) Napísala som jej odvolanie a priložila 30r. staré lekárske zprávy.Zabralo.Čo viem z okolia,málo ľudí dostalo kladné rozhodnutie...a to aj takí,ktorých príbuzní doslova ukladajú do auta...ale vzdali to.
buchač
20.11.15,17:30
Dolož, čo len chceš...ale hlavne, čo musíš.

Pokiaľ sa vieš pohybovať po vlastných, tak zabudni na nejaký preukaz...a benzín kupuj za vlastné.
ladynika
20.11.15,18:43
Dakujem za odpoved. Viem ze davaju zamietave rozhodnutie a myslim ze treba sa vzdy odvolat aby clovek ten preukaz dostal. Zial bez barli uz nespravim ani krok :-( Len som chcela vediet ci je treba dokladat vsetky nalezy (napr. nefrolog, hematolog, kardiolog, pneumolog, oftalmolog) aj ked je vlastne podstatny len ten ortopedicky nalez...lebo tieto nalezy mam starsie nez polroka a nez zas vsetkych obeham tak to potrva aj do februara :-(
ladynika
20.11.15,18:45
Nie, nedokazem sa pohybovat bez barli. Ziadam len to, na co mam narok.
Peggynka
21.11.15,05:41
Teta nedoložila a žiadali,tak to vzdala.Ale možno teba nebudú.
alaya1
21.11.15,09:21
nesuhlasim, aj ludia, ktori sa mozu pohybovat po vlastnych dostavaju PP a aj vyhradene parkovacie miesto. zalerzi na Dg a hlavne od toho, ci je uznany na individualnu dopravu.
buchač
21.11.15,09:33
alaya1 (Dnes 11:21)... zalerzi na Dg a hlavne od toho, ci je uznany na individualnu dopravu.
======================

UHM...JAK OČI !!!

Autá určitých značiek občas vídam pred nákupnými strediskami...
Ak ich majitelia majú patričnú diagnózu, tak som potom vyštudovaný psychiater, psychológ, právnik a inžinier dokopy.
alaya1
21.11.15,09:37
majitel auta nemusi mat tu Dg. Staci, ak vezie cloveka, ktory ju ma a ak ide o auto, to je uz ina kompenzacia.
buchač
21.11.15,10:11
alaya1 (Dnes 11:37) majitel auta nemusi mat tu Dg....
==========================
Tomu sama neveríš...AJ keď mne je to jedno.

Mi povídej, že z auta vystúpi mladá rodinka....a všetci majú patričnú DG...

Za peniaze sa dá kúpiť všetko !!!!
alaya1
21.11.15,10:35
buchač
21.11.15,10:56
Zákon je zákon.
Niekto si z neho robí trhací kalendár, niekto prdel.

...a tí, čo by ho mali (úradníci) dodržiavať, tak ho kurevsky (sorry) zneužívajú najviac.
alaya1
21.11.15,11:01
Preco si myslis, ze kazdy, kto pobera kompenzacie je podvodnik a luhar? Ved aj ty beries kompenzacie, to sa k nim radis aj ty? Uz sa vykrucas, prekrucas, tak si zi s tou zlcou v srdci a neprajnosti inym...mozno by radsej parkovali 1km od obchodu, ako v 1. rade!!. Tymto koncim, fuu, tolko zlej energie sa len tak casto nevidi.
ladynika
21.11.15,19:53
alaya1 trefne napísané...
ladynika
21.11.15,20:00
Peggynka - ak mám v správe od ortopéda napísané že "stav je trvalý, totálna endoprotéza je kontraindikovaná a individuálna doprava je nutná" tak by mi ten preukaz mohli dať, že? Alebo je aj možnosť, že posudkový lekár spochybní nález iného lekára? Ak je stav trvalý, čiže sa už nezlepší, môže sa len zhoršiť, vzhľadom na moje ochorenie a na to že mi nemôžu vymeniť kĺb, tak by mi nemuseli dať ani kontrolu...či to už chcem veľa? :-)
buchač
21.11.15,20:10
alaya1 (Dnes 13:01) Preco si myslis, ze kazdy, kto pobera kompenzacie je podvodnik a luhar? Ved aj ty beries kompenzacie, to sa k nim radis aj ty? Uz sa vykrucas, prekrucas, tak si zi s tou zlcou v srdci a neprajnosti inym...mozno by radsej parkovali 1km od obchodu, ako v 1. rade!!. Tymto koncim, fuu, tolko zlej energie sa len tak casto nevidi.
-----------------------------------------
ladynika (Dnes 21:53) alaya1 trefne napísané...
===========================
===========================

ladynika
alaya nevie, kde je sever... s jej trefnosťou ani dvere na stodole nevie trafiť.
--------------------------------------
Ja kritizujem úradníkov, ktorí nedodržjú zákon.
Veď koľkí vozíčkári majú nárok a nedostanú nič...nie raz bolo aj v médiach preberané.
============================

alaya
To odkiaľ berieš, že beriem kompenzácie ???
Že som držiteľom preukazu ZTP, to ešte neznamená, že mám aj tie kompenzácie.

Áno, mám voľný lístok na MHD, mám úľavu na cestovné v SAD a ŽSR...ale nevyužívam ich.
Na ostatok nemám nárok, nakoľko mám vysoký príjem.

...a áno, radšej parkujem niekde inde ako v prvom rade...hlavne keď dôjdem od auta k svojmu cieľu a nazad.
------------------------------------------
Mentoruj si niekde inde...na mňa proste nemáš...a ukončím otázkou :

"Ako si na tom Ty s tou pomocou a či charitou iným ?"
alaya1
21.11.15,21:21
Ak nevies vecne argumentovat, tak sa znizujes k tomuto, co predvadzas, ...inak si ma opat svojimi prispevkami nezaujal.
buchač
22.11.15,12:27
alaya1 (Včera 23:21) Ak nevies vecne argumentovat, tak sa znizujes k tomuto, co predvadzas, ...inak si ma opat svojimi prispevkami nezaujal.

=========================

TY si FAKT NEPEVNÁ !!!!
Ti dlabem na Tvoj záujem alebo opak...ten ma tak zaujíma jak lanský sneh.
-------------------------------------
To počúvaš svojich pacientov tak isto, ako čítaš príspevky ?? Čiže nepozorne, nesústredene, nekompletné....atď.
To potom ako vyzerá ???

Nezabúdaj, že sa bavíš s dospelým a nie s deckom, ktoré Ti nebude oponovať...a ani totiž nevie-nemôže.
-------------------------------------
Moja vecná argumentácia smeruje k úradníkom a nie ku žiadateľom o parkovací preukaz... to si nepochopila ?

Chápeš, že je na danom úradníkovi - respektíve revíznom doktorovi, či dá alebo nedá štempeľ.
...o tomto ja vravím a nie o žiadateľovi.
--------------------------------------
Ale ak myslíš na tých svojich pacientov, to je predsa iná kategória, ktorú by som sem absolútne nemiešal.