julo1234
20.11.15,18:55
Plynu dva tresty zakazu na dopravnom inspektorate a na sude sucasne? prvykrat ma zastavili na aute ktore nemalo ziedne doklady dostal som 1 rok zakas a 300e pokutu potom o3 mesiace ma chytili a islo to na sud dostal som 2 roky zakas no ten prvy mi vo februari konci
ivka70
20.11.15,17:58
To asi budes musiet upresnit, o ake zakazy ide a ako, kedy boli ulozene,,,,
ivka70
20.11.15,18:19
Kedze si maril vykon rozhodnutia, nema ani zmysel ziadat o VP skor ako uplynie novy ten 2 rocny zakaz.

Každý, kto nesmel vykonávať činnosť vedenia motorového vozidla, sa musí pred vrátením vodičského preukazu podrobiť aj preskúšaniu z odbornej spôsobilosti z predpisov o cestnej premávke (testy). Ak zákaz vodičskej činnosti bol dlhší ako dva roky, musí sa vodič okrem preskúšania z pravidiel cestnej premávky podrobiť aj skúške z vedenia motorových vozidiel a vodiči nákladných vozidiel, autobusov, traktorov a prívesov a návesov sa musia zúčastniť aj náuky o vozidlách a ich údržbe.

http://www.porada.sk/t171364-vratenie-vodicskeho-preukazu.html
ivka70
20.11.15,18:32
zakaz
profesional
22.11.15,16:39
Prvý trest ti už vypršal. Ten prvý trest bol správnoprávny. Ten druhý podľa všetkého bol trestnoprávnym postihom. Plynutie trestnoprávneho postihu neprerušuje plynutie správnoprávneho postihu, ak nebol správnoprávny postih uložený ako súčasť trestnoprávneho postihu.

Takže keď ti uplynie dvojročný trest s plníš všetky ostatné zákonom predpísané podmienky, môžeš požiadať o vrátenie VP.