Tarčo
21.11.15,19:37
Mám predstavu, že vytvorím odberné miesto pre e shop, kde dodávateľ pošle zásielku na odberné miesto a následne toho si ju zákazník vyzdvihne. Zároveň by mal zákazník miesto na prípadnú reklamáciu. Ako to funguje? Kde začať? Ako si získať dodávateľov? Ďakujem za odpoveď.
Ice dive
21.11.15,21:16
no a čo vlastne chceš robiť? chceš podnikať ako eshop t.j. nakupovať a predávať nejaký tovar...alebo chceš mať miesto kam ti tovar pošlú rôzne eshopy a budeš to vydávať - niečo ako balíkomat alebo zasielkovňa....

a kde začať... najprv si sprav prieskum kde miesto vieš umiestniť... asi nemá zmysel robiť také niečo na mieste kde o dve ulice ďalej je balíkomat, alebo iné výdajné miesto, resp. iný veľký shop.... potom si treba zistiť náklady na prenájom tohto miesta a porovnať to s cenou dopravného... napr. ak budeš chcieť 5 € za "doručenie" tak nikto tvoje služby nevyužije, ak geis, dpd, a pod bude účtovať 3-4 € a doručovať priamo predodvere zákazníka... a ako získať dodávateľov... no treba ich osloviť a ponúknuť im službu... na tvojom mieste by som skúsil osloviť shopy z ČR a konkurovať cenou doručenia... je veľa tovarov, ktoré si ľudia z ČR nedajú poslať, lebo poštovné je drahšie ako celý tovar... alebo skúsiť doručovať veľkoobjemné veci, ktoré nedokáže kurier doručiť...
Tarčo
22.11.15,09:04
Ďakujem za info. Mala som predstavu fungovať ako balíkomat, zásielkovňa. Otázka je, kto mi prinesie daný tovar do zásielkovne. Neplánujem fungovať ako kuriérska spoločnosť. Myslela som, že ja by som tovar len vydávala zákazníkom.
duves
22.11.15,09:08
Najvyhodnejšie odberne miesta su mesta .zasielna.sk (resp. zasilkovna.cz). Navod ako si zohnat klientov ti neda nik.
duves
22.11.15,09:09
Aha, ty nepredavaš teda tovar. No ved prečo nie, vždy zakaznik uvita konkurenciu a nižšie ceny. Ale treba to mať pokryte po republike. 1 či 2 odberne miesta je nič.
Dáša_
22.11.15,11:51
nuž, ono to skrýva problémy, ktoré nie sú na prvý pohľad viditeľné.
Ako hceš napríklad riešiť dobierky? Keď posielam kurierom, peniaze mám o 4 dni na účte.
Čo s neprevzatými zasielkami?
Kto bude balíky voziť? Ty? alebo eshop použije na dovoz ku tebe nejakého kuriera a ľudia si potom prídu k tebe pre balík?
Čo ked príde balík poškodený už ku tebe?

niektoré prepravné služby majú zriadené odberné miesta. t.j. ľudia tam balíky dovezu aj odvezú. Možno na začiatok uvažovať o takomto niečom.
Ice dive
22.11.15,13:10
prípadne prečo sa zamerať len na eshopy.... možno by stálo za úvahu otvoriť si pobočku resp. sklad nejakej kurierskej spoločnosti.... napr. DPD, Geis a podobne... ze by doviezli oni tovar k tebe a ty ho rozvozíš prípadne ľuďom rozdáš...