LM97
22.11.15,11:24
Ahojte,rozmýšlam nad profesiou vlakový sprievoca/stevard a chcem sa spýtať aké potrebné vzdelanie poprípade kurz na to potrebujem. Zatiaľ mám ukončené len gymnázium s maturitou a študujem na VŠ ale úplne iné zameranie. Vie mi niekto poradiť ohľadom tohto zamestnania ako to chodí,nejaké výhody nevýhody? Ďakujem. :)
avalik
22.11.15,10:28
Peggynka
22.11.15,11:29
Napr.RegioJet nestavia na vzdelaní,im stačí stredné odborné vzdelanie bez maturity a zvyšok ťa doškolia.Fungujú takto: Ptali se mě tak nějak klasicky: Proč si myslím, že bych pro tu práci byla vhodným adeptem, jaké mám časové možnosti a podobně. Pak nastolil nějaké situace "z praxe", např. jak bych reagovala, kdybych už měla plný autobus a přiběhl někdo, že chce jet a že má jízdenku. Kdyby přišel někdo opilý, jak bych situaci řešila apod. Obdobné situace jsem pak musila řešit v případě, že by se jednalo o cizince (anglicky).
Tak jsem to tak nějak odhadla dle svého uvážení, pak mi říkal, že na všechno mají samozřejmě směrnice, ale že jim jde o to, aby člověk uměl spontánně reagovat. Měl tam u toho můj životopis s nějakými poznámkami. Za dva dny mi volal, že mohu nastoupit
Není se čeho bát, hlavně komunikuj a reaguj, i kdyby jsi měla "plácat" (myslím co se týče těch teoretických situací).
Jestli jsi společenská a působíš inteligentním dojmem, určitě v tom nebude problém.
Ak chceš jazdiť napr. na trati BA-KN,uprednostia žiadateľa so znalosťou maďarského jazyka.A skúsenosti u nich:
http://www.jiri7.com/prace-v-regiojetu.htm