Adrián Demčák
22.11.15,16:06
Zdravim rad by som sa opytal ci nema niekto skusenoti s ukradnutim auta na ktore bolo zalozne pravo. Rad by som sa opytal ci to prvo plati aj ked auto uz v podstate neexistuje a ci moze uverova spolocnost odomna vymahat aj nieco ine ako to auto presnejsie ma skor zaujma co by sa stalo ak by som prestal splacat ... Kradez bola nahlasena na policii uz mi aj po mesiaci prisiel papier o ukonceni patrania auto som odhlasil na poistovni aj na policii ...
misoft
22.11.15,15:09
Ak si ho nahlásil a polícia ešte nepodala konečný verdikt - vozidlo de jure existuje (i keď de facto je fuč) - teda ho ešte máš.....
Záleží na "úverovej spoločnosti" či to zožerie. Ak nezožerie - očakávaj "milý list", aby si všetko vrátil do XYZ dňa (najlepšie ihneď)......
Mária27
22.11.15,16:22
Používať môžeš záloh podľa § 151l občianskeho zákonníka. Ak sa však preto zníži hodnota zálohu pod hodnotu založenej pohľadávky, musí sa záloh doplniť. To platí aj pri strate či zničení zálohu.
Ak si mal auto poistené, platí § 151mc občianskeho zákonníka - vyplatíš pohľadávku z poistky.
profesional
22.11.15,16:33
Záložné právo by zanikli len ak by zanikla vec Takže ak nemáš v ruke dôkaz o tom, že auto skončilo rozobratné na súčiastky na Ukraine, záložné právo stále trvá.
Adrián Demčák
22.11.15,16:50
Krades bola ohlasena na policii po mesiaci mi prisiel domov papier o ukonceni patrania ze sa nenasiel pachatel auto som uz aj odhlasil na poistovni a na policii je to dostatocne ?
Adrián Demčák
22.11.15,16:55
Krades bola ohlasena na policii po mesiaci mi prisiel domov papier o ukonceni patrania ze sa nenasiel pachatel auto som uz aj odhlasil na poistovni a na policii + som oznamil krades uverovej spolocnosti a ako pisete prisiel mi papier ze pocas patrania co je 30dni mam normalne uhradzat splatky dalej po ukonceni patrania bude uver ukonceni a bude mi vycisleny zostatok uveru :/
Mária27
22.11.15,17:43
ak by sa po krádeži zálohu mala "odpustiť" pohľadávka, strácali by sa zálohy vo veľkom
dmc
22.11.15,17:59
len tak na okraj.....patranie sa po 30 dnoch neukoncuje ale prerusuje sa trestne stihanie - patranie pokracuje.
lujza.j
22.11.15,19:40
...zbytočná krádež....