Sika75
23.11.15,12:23
Ahoj,bývame v rodinnom dome s 2 sterilizovanými mačkami a 2 kastrovanými kocúrmi. Zvieratá majú neobmedzený prístup von, ale asi tak 75% času trávia v dome. Asi pred mesiacom sa okolo nás začal potulovať a provokovať jeden nekastrovaný kocúr a náš kocúr si teda stráži teritórium. Na ulici sú večne počuť ich nejaké hlasové prejavy a občas do seba aj skočia. Lenže susedov kocúr (asi ho vyhodili) začal chodiť na naše okno a značkovať si ho, to bol len začiatok. V poslednej dobe prišiel na to, ako sa dostať k nám do domu a začal sa tváriť, že je náš, každú noc, či nad ránom ho nájdem odpočívať niekde v dome. Náš kocúr sa može zblázniť a aj my. Keď sa o piatej ráno po hlasných prejavoch pobijú nie je to nič príjemné. Neviem, čo mám robiť. Zabrániť prístupu do domu susedovmu kocúrovi nemožem, keďže je to cesta aj pre naše mačky. Je možné, že keby sme ho nechali kastrovať (nechali by sme si ho), tak by sa tá rivalita vytratila a zvykli by si na seba? Ináč, tak drzého kocúra som ešte nezažila :), ten sa vie o seba postarať :)
Ďakujem za odpovede

Tak máme kocúrika kastrovaného 2 deň, uvidíme, čo bude ďalej.
Peggynka
23.11.15,11:49
V lete by som ti poradila obliať ho vodou,to zaberá.Ale teraz :eek: ? Aj domáci pes,ktorý je naučený s mačkami,urobí s cudzími poriadok,ale toho asi nemáš :D
dmc
23.11.15,12:20
Rozprasovac s vodou. Idealne je vystihnut ked pride a hned pri vstupe ho opakovane"postriekat".
jslancik
23.11.15,12:27
alebo rozprašovač s hocičím iným, ideálne parfumovaným. a skúsil by som aj tvrdý alkohol - napr. vodku.
arizona
23.11.15,20:18
Ked si vas uz adoptoval,tak ho dajte kastrovat a nechajte si ho. Rivalita pominie a cicuchy si zvyknu.
Snaz sa ho niekolkokrat denne pohladkat a potom vzdy pohladkat aj svoje cicuchy,zvyknu si na jeho pach. A na spanie mu podhod nejaku deku,na ktorej spavaju tvoje macky,aby si zvykli vzajomne na pachy. Onedlho si budu vonat rovnako,nebudu sa bit
Terezia13
23.11.15,20:28
drzý ani nie, ale nevykastrovaný - teda kocúr so všetkým, čo k tomu patrí, to je jeho povaha - teda hormóny, ak si ho môžete nechať, dajte ho vykastrovať a bude po všetkých problémoch - ukľudní sa, nebude pre ostatných "páchnuť prírodou",
Sika75
23.11.15,21:12
tak vám všetkým ďakujem za rady ... asi nám nič iné neostane, len si ho nechať, keď si nás vybral ... :) dáme ho kastrovať a budem dúfať, že bude kľud ... :)
Terezia13
24.11.15,11:31
nič si z toho nerob, ja som prichýlila nedávno kocúra, mača už teraz drzý, sebavedomý, dvor je už jeho, priviedol si asi staršieho bračeka - veľkého čierneho kocúra s bielym golierom a mamička si to všimla tiež, takže za mesiac k nášmu bielemu hluchému kocúrovi pribudli ďalšie dva a jedna tygrovaná mačka :):):)
Kvaka
24.11.15,12:07
To je milé, Terezka, máš rozšírenú rodinku, obdivujem ťa za tvoju obetavosť a pomoc.
Ing. Ľubomír Janoška
24.11.15,12:11
Toto som urobil jednej túlavej mačke a odvtedy sa so mnou nebaví
korela
24.11.15,12:17
Susedka by ho odviezla do ikstej vzdialenej dediny, alebo mesta. Nestačí blízko, vráti sa. Ak by ste ju však nechceli. Mačka sa vie o seba postarať.
Sika75
24.11.15,12:42
tak je na dnes už objednaný, dúfam, že to pomože ... my sme tiež hotový útulok, čo sa u nás zastaví to nakŕmime a keď sa ináč nedá, tak prichýlime ... ale s týmto kocúrom to je iné ... naši domorodci majú prednosť a keď nepomože ani kastrácia, tak mu budeme musieť nájsť nejaký iný domov úplne mimo nás ... však ja som už 14 dní nevyspatá, lebo každú noc je u nás dokazovanie si kto je lepší :)
Peggynka
24.11.15,15:28
:D:D:D Si čakal,že to pochopí ako veľkonočnú oblievačku ? :eek:
hanelie
24.11.15,15:56
no pekne pán inžinier, empatia zrejme cudzí pojem ....
Terezia13
26.11.15,13:17
mne kolegovia priniesli aj lastovičie mláďatko, kŕmila som ho muškami, aj to vyzeralo nádejne, ale po 2 týždňoch ........+
korela
26.11.15,17:56
O takomto čase na jeseň som púšťala psa von a všimla som si z druhej strany ulice mačku iného sfarbenia, aké sa v našom okolí vyskytujú, ako sa na mňa pozerá. Keď som išla po chvíli psa vpustiť dnu, vbehla dnu mačka. Skoro som zrádnika dostala. Mača za ňou. Tak do kuchyne, vybrala niečo z chladničky a v tom sa odrazila z miesta na linku. Tak to teda nie! Boli kŕmené vonku, mali kde spať a parádne, susedka matku odviezla poriadne ďaleko, kocúrik ostal. Nie sme mačičkári, doma vták a šteňa, ale pochopila som, ako si vie kocúr chrániť svoj rajón. Už ho nemáme.
Je obdivuhodné, ako sa vedia mačky na zimu zariadiť.