Ondreas
23.11.15,18:02
Dobrý deň ! Mám takýto problém. Kúpil som auto ford Galaxi r.v. 2002 v auguste 2015 a teraz pri ochladení mi klepe v oblasti prevodovky alebo spojky motora. Vedeli by ste poradiť čo konkrétne to môže byť ? pri zmačknutí spojky klepanie prestane. Mám nárok na reklamáciu u predajcu alebo ako to je podla občianskeho zákonníka ? Je to ako skrytá závada ?
misoft
23.11.15,17:10
No počkaj - auto z roku 2002 a teraz kúpené? To je potom jazdenka. Ak sa používalo, tak už má svoje za sebou - teda servis.
A pýtaš sa na zákony - veď si ich vyhľadaj a preštuduj....
buchač
23.11.15,17:24
Keď Ti poviem, že chyba je tam a tom, to a to...zvládneš opravu sám ?

Nuž osobne si myslím, že veru nie...respektíve málokto (aj technicky zdatný) by to dokázal. Na takúto opravu potrebuješ priestory, vercajk a aj akú - takú zručnosť.
Nechápem, že prečo sa neunúvaš k nejakému servismanovi, ktorý sa na to pozrie a aj následne opraví.
Anika61
23.11.15,18:07
Presne:-) :-)
peterkos2
23.11.15,18:27
Odchádza Ti spojka.So servisom by som moc nečakal,aby Ťa to nenechalo niekde keď to budeš najmenej čakať.Ja som mal šťastie-odbehaných 240000 km a nechalo ma to 1km od domu,nakoniec sa mi podarilo dôjsť s tým do servisu.
Čo sa týka tej reklamácie-pochybujem,že by toto bola skrytá závada.Ak mala spojka už niečo odbehané-čo asi mala,tak sa dá behom aj tých troch mesiacov odrovnať zlým štýlom jazdy-najmä pri diesli
Ondreas
23.11.15,20:52
Ked som bol u servisaka ten povedal ze to bude zotrvacnik spojky a predajca povedal ze prevodovka tak kto ma pravdu lak je to prevodovka kupit novu-repas alebo starsiu dovoz Anglicko
Ondreas
23.11.15,20:53
ozaj predajca povedal ze spojka bola menena pred 20000km
lujza.j
24.11.15,06:39
Zasnem ak si niekto mysli ,ze staremu autu sa nemoze len tak zo dna na den nic stat:eek: menena prevodovka...si si to overil v servise....ci uveril si predavajucemu....