Letko
23.11.15,18:36
Ahojte,

mám internet, kde je výpovedná doba 3 mesiace. Zmluva je viazaná do 31. 3. 2016 a výpoveď som poslal doporučeným listom poskytovateľovi takmer pred 2 týždňami. Poskytovateľ si ho zatiaľ neprebral. Ak si ho nepreberie a zásielka sa vráti, bude sa to brať ako keby ten list prebral a začne mi plynúť výpovedná doba?

Ďakujem :)
Tweety
24.11.15,07:19
Podľa mňa áno. Skús pozrieť do zmluvy, či tam o tom nemáš podrobnejšiu zmienku
Ale spravidla je to tak, vrátená neprevzatá zásielka sa považuje za doručenú. ALebo to skús poslať ešte raz doporučene.
Peggynka
24.11.15,07:19
Pošli ešte raz a s Doručenkou.Niektoré firmy majú bordel v spisovej agende a napr. Oznámenie o doporučenom liste (žltý lístok) sa mohol stratiť zo schránky (nie je na to mechanizmus).Odberná lehota uplynie a doporučený list sa ti vráti s tým,že adresát si ho v lehote neprevzal.Doručenkové sú lepšie evidované :) Najlepšie by si urobil,keby si si nechal potvrdiť prevzatie kópie výpovede na kontaktom mieste (ak máš možnosť).
Letko
24.11.15,10:54
Práveže to je taká firma, ktorá má sídlo v byte, preto som to tam posielal doporučene. A potvrdenku budem mať, keď sa vráti list. Nechám ho neotvorený, aby som mal dôkaz. Teraz som telefonoval s majiteľom a povedal mu čo a ako, len neviem, či prevezme list, pretože je mimo mesto, tak aby mi aspoň plynula výpovedná doba.