paluška
24.11.15,05:59
Mám študenta dohodára, ktorý k dohode o brigádnikej práci študenta podpísal Oznámenie a čestné vyhlásenie, ktorým sa oslobodzuje 200€ z jeho príjmu na neplatenie dôchodkového poistenia a poistného do rezervného fondu.
Pracuje od odktóbra na pravidelný príjem. Pred nástupom na dohodu som mu na RLFO uviedla do kolónky typ - kód 9. Nakoľko ale hneď v prvý mesiac jeho príjem prekročil sumu 200€, tak som ho na RLFO doprihlasovala kódom 11.
Teraz ale už viem, že za mesiac november bude jeho príjem nižší, ako 200€. Viem, že mu musím zrušiť kód 11. Len neviem ako.

Ďakujem.
mzdarka renca
24.11.15,07:35
Tvoj mzdový program by ti mal umožniť vygenerovať odhlášku DoBPŠ len na dôchodkové poistenie.
a už len na stránke SP - Elektronická podateľňa odošleš vygenerovaný xml súbor.

Dá sa to aj manuálne, ale najskôr to porieš takto. Ak by ti to nešlo, poradíme.
paluška
24.11.15,07:48
Bohužial mi program nevygeneruje takúto odhlášku. Môžeš mi prosím napísať, ako to mám urobiť manuálne na stránke ?

Ďakujem.
Jarka 1
24.11.15,07:54
Prihlásiš sa na stránku SP a ručne vypíšeš registračný list FO.
paluška
24.11.15,08:06
Ďakujem, to mi je jasné. Toho dohodára som pôvodne prihlásila kódom 9, doprihlasovala kódom 11. V registri SP sa mu následne kód zmenil na 7. Teraz keď mu od nasledujúceho mesiaca chcem odhlásiť 11 (lebo má príjem menší ako 200€), kde mu to mám zmeniť?