lilly1210
24.11.15,08:31
Chceme zamestnat upratovacku - dochodkynu. Chodila by 2 dni v tyzdni na 4-5 hodin.



Rovnako chceme zamestnat studenta (denne studium), ktory by chodil vypomahat "na zavolanie" (ale vieme, ze najmenej 2x mesacne to bude, ak nie viac).

Obaja budu dostavat odmenu mesacne.



Z tohto pohladu by mali byt prihlaseni ako "pravidelni".

Chcem sa vsak uistit, ze pocet odpracovanych dni v tyzdni nema vplyv na to, ci bude dohoda pravidelna alebo nepravidelna, ked odmena im bude vyplacana vzdy po skonceni mesiaca.



PS: Pytam sa preto, lebo som sa stretla s názorom, ze pokial dohodar nema odpracovane vsetky pracovne dni v mesiaci (trebárs mu dodatocne rozpisat odpracovany cas aj po pol hodine denne, len aby sa pokryli vsetky pracovne dni), tak ide o nepravidelnu dohodu. Co je podla mna nezmysel, lebo to, aka bude dohoda, zavisi od dohodnutého sposobu vyplacania odmeny, nie poctu pracovnych dni v tyzdni. Dolezite je, aby sa vopred vedelo, ze ho budem potrebovat kazdy mesiac na par dni a tak to vyznievalo aj z textu dohody.

A nepravidelna by mala byt, az ked vopred viem, ze dohodara budem potrebovat iba v urcitych
(nie po sebe idúcich) mesiacoch a v iných urcite nie.



Dakujem za odpoved.
mzdarka renca
24.11.15,07:38
ide o pravideľný príjem, myslíš správne
lilly1210
24.11.15,12:33
dakujem za odpoved.

este sa chcem spytat -
ako to ale bude z hladiska socpoist, ak dohodar odbrobi z kazdeho tyzdna len par dni. aj poistenie mu potom pojde len za tie odrobene dni?
napr. bezny dohodar na pracovnej cinnosti (co si plati vsetky odvody) v oktobri 2015 bude robit len piatky po 4 hodiny, takze za oktober odpracuje dokopy 5 dni (teda 20 hodin). Vo vykaze bude mat poistenie za celych 31 dni alebo len za tych 5 dni?

este som nemala takého dohodara, co by nerobil kazdy den aspon nieco, tak tymto som si nie ista.
mzdarka renca
24.11.15,16:01
- poistné sa počíta z vymeriavaceho základu = výška odmeny dohodára
- vykazuješ 31 dní v Mesačnom výkaze bez ohľadu na to, koľko dní v mesiaci odpracuje