ana21
24.11.15,08:49
Prosím Vás ako si máme vysvetliť pri novele zákona o DPH platnej od 01012016. Hovädzie mäso a bravčové mäso z domácich zvierat. Znamená to chované na Slovensku, vtedy je to 10% DPH ? Ak nakúpime zo zahraničia napr. AT už bude 20%DPH pri predaji. Rozumieme tomu správne. Ak sa tým niekto zaoberá Ďakujeme.
avalik
24.11.15,08:53
Takto:

Príloha č. 7 k zákonu č. 222/2004 Z. z., v znení zákona č. 656/2006 Z. z
ZOZNAM TOVAROV SO ZNÍŽENOU SADZBOU DANE
Číselné kódy
Spoločného
colného
sadzobníka1)

Opis tovaru
0201 - Mäso z hovädzích zvierat, čerstvé alebo chladené okrem mäsa z divých hovädzích zvierat položky 0102
ex 0203 - Mäso zo svíň, čerstvé, chladené alebo mrazené - len mäso z domácich svíň, čerstvé alebo chladené
ex 0204 Mäso z oviec alebo kôz, čerstvé, chladené alebo mrazené len mäso z oviec alebo kôz, čerstvé alebo chladené okrem mäsa z divých oviec a kôz
ex 0207 - Mäso a jedlé droby, z hydiny položky 0105, čerstvé, chladené alebo mrazené - len mäso a jedlé droby z domácej hydiny, čerstvé alebo chladené
ex 0208 - Ostatné mäso a jedlé mäsové droby, čerstvé, chladené alebo mrazené - len mäso a jedlé droby z domácich králikov, čerstvé alebo chladené

Popri citani clankov je dobre citat aj konkretny schvaleny zakon. Zvierata sa nerozlisuju na domace a zahranicne ale na domace a dive. ;)
evka-janekova
07.01.16,12:11
https://www.financnasprava.sk/_img/p...sadzba_DPH.pdf

Sme spracovatelia mäsa. Dnes sa mi dostalo do rúk toto Usmernenie, kde na str. 5 sú uvedené položky chladeného bravčového mäsa, na ktoré sa vzťahuje 20 % DPH (nôžky, slanina, sadlo, kože).
Pracovníčka call centra mi potvrdila, že napr. na takú slaninu ostala 20 % DPH. A to sa na mňa smeje leták z Kauflandu, akcia po znižení DPH na slaninu :-(
Takže neviem, čo ďalej...
evka-janekova
08.01.16,04:38
Nie je tu nikto zo spracovateľov mäsa, ktorý by povedal názor?