Ivusik_Pampusik
24.11.15,09:52
Dobrý deň,

pred mesiacom mi prišla od nášho dodávateľa faktúra, ktorá bola vystavená pre inú firmu. My sme si to nevšimli a faktúru sme normálne zaúčtovali ako našu. Vzhľadom k tomu, že to bolo už pred mesiacom a mám ju v číselnom rade DF, ako ju mám vyhodiť? Oni mi na ňu storno nespravia nakoľko je faktúra vystavená na dobrého odberateľa nám bola len zle zaslaná a my nakoľko sme si to nevšimli, že nie je naša, sme si ju zaúčtovali.

Ďakujem.
Jarka 1
24.11.15,08:54
urob si storno faktúy
Ivusik_Pampusik
24.11.15,08:55
A to si mám ako spraviť?
Jarka 1
24.11.15,08:58
Ja mám v programe možnosť vystaviť k faktúre dobropis, alebo storno.
Ivusik_Pampusik
24.11.15,09:01
a to si môžem k DF vystaviť ja sama storno? Skúšala som v Omege storno k došlej faktúre a písalo mi odkaz na paragraf o vyhotovení faktúry za dodávateľa čo nie je môj prípad.
Jarka 1
24.11.15,09:08
A kto iný ju má vystornovať? Však dodávateľ chybu neurobil. Aj keď poslal omylom fa, ktorá patrila inému odberateľovi. Ak si platca DPH tak, treba pozrieť či netreba doriešiť aj DPH a KV. Ak si už z tej fa uplatnila DPH.
Ivusik_Pampusik
24.11.15,09:32
Však to, že na oficiálne storno nie je dôvod. V Omege mi medzičasom poradili spraviť v DF ten istý zápis plusový aj mínusový a do DPH a KV faktúru nedám, nakoľko patrí do 10/2015 a výkazy sme ešte nezasielali, tak snáď to bude ok. Vďaka.