Andyno
24.11.15,11:01
Dobrý deň.
Rád by som sa spýtal jednu vec ohľadom podpory v nezamestnanosti:
Má človek na ňu nárok aj v prípade, že sa zaregistruje na úrade práce až po mesiaci, nakoľko tento spomínaný mesiac pracoval brigádnicky (Dohoda o vykonaní práce)?

Upresním konkrétnym príkladom:
30.11. mi končí zmluva u zamestnávateľa, u ktorého som pracoval 3 roky na dobu určitú. V decembri mám možnosť u neho pracovať ako brigádnik (Dohoda o vykonaní práce). Od januára by som sa zaregistroval na Úrade práce s tým, že budem dostávať podporu... teda za predpokladu, že mi bude uznaná.

Vopred ďakujem za odpoveď.
ivka70
24.11.15,10:29
Ak mas 730 dni poistenia v nezamestnanosti v poslednych 3 rokoch pred evidenciou na UP, to je jedno ci z PP ci z dohody, narok na podporu v nezamestnanosti ti vznikne.
Andyno
24.11.15,11:06
270 dní? Nie je to nejako málo? Na oficiálnej stránke Sociálnej poisťovne píšu toto:

Základná podmienka nároku na dávku v nezamestnanosti – poistenec v posledných troch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bol poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky, t. j. 730 dní. Predpoklad nároku na dávku v nezamestnanosti je podmienený dobou účasti na poistení v nezamestnanosti.
ivka70
24.11.15,11:13
Sorry, 730 , jasne :)
Andyno
24.11.15,11:20
V pohode. :)
730/3=243. Čiže ak som to pochopil správne, v priemere za jeden rok musím byť poistený v nezamestnanosti 243 dní. Dúfam, že sa rátajú aj víkendy, pretože inak by to nevychádzalo...