iris50
24.11.15,11:17
Dobrý deň prajem, prosím O radu.zamestnávateľ, pre ktorého robím mzdy zamestnal dohodara a vyplatil mu dohodnutú mzdu za október 2015. lenže dohodar má živnosť a chce, aby mu bola preplatenia faktúra za dohodnutú činnosť. Dá sa dohoda a vyplatena mzda stornovať? Ďakujem za pomoc.
jslancik
24.11.15,10:25
na mieste mzdára by som nad niečím takým ani neuvažoval. Bola podpísaná dohoda? bola. A obidve strany si splnili náležitosti z nej vyplývajúce. To, že niekto začne neskôr vymýšľať, nie je dôvod na také komplikácie.
kn-alka
24.11.15,10:28
v konečnom dôsledku je pri živnostníkovi úplne jedno, či má niečo preplatené na faktúru alebo vyplatené cez dohodu. V DP na konci roka to musí uviesť a je jedno, či uvedie tie príjmy v §5, alebo v §6
iris50
24.11.15,10:49
S daňou je to jasné, ale tu ide O odvody, ktoré by môj klient nemusel z vyplatenej mzdy zaplatiť, ak by išlo O faktúru pre živnostníka.
jslancik
24.11.15,11:03
nechápem. ak nejde o veľkú sumu, tak čo to rieši. a ak ide o veľkú sumu, tak nech pamätá, že síce teraz z toho nezaplatí odvody, ale vysoká faktúra by mu ovplyvnila budúci rok.
Jarka 1
24.11.15,11:09
Lenže ona rieši svojho klienta, ktorý má ako zamestnávateľ zaplatiť odvody z dohody a teraz špekuluje, ako sa z toho vyzuť. Ani by som sa nečudovala, keby to chcel teraz hodiť na ňu ako účtovníčku, že mu to neporadila včas, aby neuzatvoril dohodu, ale práce boli na fa. Povedz špekulantovi, že už sa to nedá a basta. A na budúce nech ťa včas informuje o tom, že dohodár je aj živnostník a o tom, či vôbec má práce, ktoré bude robiť aj uvedené v živnosti. Teda či ich vôbec bude možné faktúrovať.
iris50
24.11.15,11:11
Ďakujem za rady, ale keď je taká požiadavka, tak sa to snažím nejak riešiť. aj keď mi to pridáva prácu.
jslancik
24.11.15,11:14
jarka, mne sa zdá, že ten dohodár špekuluje, podľa toho, čo napísala v zadaní otázky. a zamestnávateľ ho v tom podporuje, lebo odvody - príspevok z 11:49. a mzdárka - vyrieš to...
kn-alka
24.11.15,11:15
tak obvolaj SP, ZP akým spôsobom stornovať prihlášku dohodára, oprav mesačné výkazy a basta
iris50
24.11.15,11:26
Ešte raz ďakujem a urobím to presne tak, ako mi odporúčate. Prajem pekný deň.
iris50
24.11.15,11:43
Ďakujem za rady, presne tak to urobím, ako mi radite. prajem pekný deň.