mandyla
24.11.15,11:57
Zistili sme , že po starých rodičoch neprešli dedičským konaním všetky pozemky a tiež to, že meno nášho starého otca na rôznych LV nie je písané rovnako. Raz je Andrej, raz Ondrej. Na LV sa vyskytujú len vlastníci z nášho príbuzenstva a sme presvedčení, že je to tá istá osoba. Chceme obnoviť dedičské konanie a úmrtný list je len na jedno meno. Ako máme postupovať?
Ing. Ľubomír Janoška
24.11.15,11:07
Preverte si, či ide o prípad tzv. "neznámeho vlastníka" (osobitná databáza, verejne prístupná). Ak áno, tak bude treba dokázať, kto je ten vlastník a na KÚ ho dať zapísať s korektnými údajmi. Následne treba dať návrh na obnovu dedičského konania z dôvodu objavenia nového majetku zosnulého.
doktor23
25.11.15,06:53
Ja na Vašom mieste by som podal návrh na dodatočné dedičské konanie v zmysle ust. §-u 175x Občianskeho súdneho poriadku, kde by som uviedol všetky listy vlastníctva, údaje dedičov, ako aj mená rodičov a súrodencov starých rodičov. Notár, ak si vyžiada aktuálne listy vlastníctva, zároveň požiada na základe poskytnutých údajov kataster o preverenie, či sa jedná o poručiteľa. Preto sú potrebné údaje príbuzných