ajka432
24.11.15,12:47
Dobry den. Pred dvomi mesiacm isme ukoncili prenajom, vysla nam hypoteka a isli sme konecne do vlastneho. Do mdnesneho dna nam majitel nevratil kauciu , ani neurobil vyuctovanie, hoci dohoda bola do 14 dni. Dom preberala realitka, nakolko majitel si nenasiel cas. Mame podpisany papier, ze sme dom odovzdali v poriadku a bezchybnom stave. Hned v den nasho odchodu sa nastahovali novi najomnici, ako nahrad za nas, aby sme emuseli dodrzat trojmescnu vypoved. majitel s tym suhlasil. Ked som ho kontaktovala kvoli vyuctovaniu, zacal vymyslat rozne zavady, ako vypdnuty srob, oskrete dvere a nespokojnost s novymi najomnikmi. A vraj papier od realitky , ze bolo vsetko v poriadku mi pred sudom neobstoji, nakolko byt mal preberat on nie realitka. Pritom pani z relitky on osobne splnomocnil, o com mam doklad. Ake su moje moznosti.? Mam sancu, ze dostanem voje peniaze naspat? Dakujem za kazd radu.
rosk
26.11.15,20:38
keď ste ukončovali nájom, uzatvorili ste nejakú dohodu? Písomne, alebo len ústne? Máte nejakých svedkov? S tým, že miesto Vás prídu nájomcovia majiteľ súhlasil - je to zahrnuté v prípadnej dohode, alebo viete to nejako preukázať? Ďalej, máte k dispozícií plnú moc, ktorú dal majiteľ realitke?
ajka432
27.11.15,11:09
ano mame pisomnu dohodu o ukonceni, takisto poverenie podpisane majitelom, s novymi najomcami suhlasil , pani z realitky od novych najmcov hned zinkasovala depozit j dva najmy. Svedkov mam tiez.
misoft
27.11.15,11:12
Ak toto všetko máš - podaj na !milého" oného TO z tr.činu neodôvodneného obohatenia. Inak sa bude potom točiť.
rosk
27.11.15,17:00
Vášmu bývalému prenajímateľovi by som poslal písomnú výzvu, v ktorej by som ho vyzval, aby vrátil kauciu. Samozrejme, doporučene, do vlastných rúk a s doručenkou. Vo výzve uviesť, že s ohľadom na zánik zmluvného vzťahu s poukazom na medzi Vami uzatvorené dohody a skutočnosť, že nehnuteľnosť ste odovzdali nepoškodenú, samozrejme s ohľadom na obvyklé opotrebovanie, eventuálne i to, že nehn. ste odovzdali ním poverenej osobe žiadate kauciu poukázať na nejaké č. účtu a to v lehote, ktorú určíte - napr. 3 dni odo dňa doručenia. Zároveň ho upozornite, že ak nebude plniť, podáte vo veci návrh na súd.
rosk
27.11.15,17:02
tr. čin to určite nie je, a rozhodne nie neodôvodnené obohatenie... ide o čisto súkromnoprávny vzťah
sito
27.11.15,17:19
Hyena dokáže vraj stráviť všetko, aj nestráviteľné, kosti?

Prenajímateľ, vraj nie je hyena? Ale, do kostí ohlodá nájomníka, vraj človek je?

Kto?

Hyena?
dmc
28.11.15,12:42
..clovece neviem na com ficis...ale posli aj mne.
sito
29.11.15,09:40
Kosti, tiež sa tak cítiš, či správaš?
dmc
29.11.15,11:23
Teba je tu skoda. Mal by si pisat knihy......alebo do politiky s tebou.
sito
29.11.15,13:20
To tak, do politiky? A dopadnem ako Kaník, či ten baník, čo mal nohu urezanú presne cez koleno. Aj je, aj nie je invalid, súci na invalidný dôchodok. Podľa Kaníka, pamätáš? Pod kolenom nie, nad kolenom, áno!

Tu stačí, sem - tam, riadok ...