Monique76
24.11.15,16:49
Bola to kolízia osobného motorového vozidla a motorky.
lujza.j
24.11.15,15:53
Ake zranenie...ma...vieme....
Monique76
24.11.15,15:56
Len odreniny a vykĺbené rameno ktoré si sama napravila, nebola hospitalizovaná len ošetrená
lujza.j
24.11.15,16:00
Na pnke nech si je kolko chce....nakoniec rozhodne znalec.....moze aj takto 7dni pn suvis s koliziou....ostatok psychicka trauma...a tym padom čau....

Ja by som podala oznamenie a aj isla na dopr.odd.ktore nehodu dokumentuje.....
lujza.j
24.11.15,16:02
Niekto jej poradil....aby bola pn...."na darceky"...by sa siklo....
Monique76
24.11.15,16:06
Oznámila som to na polícii no povedali aby som vyčkala či sa znova neozve....ja som nevolala.....moja poisťovňa uhradila komplet škodu na motorke a tak isto aj PN
dmc
25.11.15,05:26
Dĺžka PN pri posudzovaní kvalifikácie skutku nieje až tak smerodajná. Pri vypracovaní znaleckého posudku sa znalec vyjadruje k dobe obmedzenia na bežnom spôsobe života . Ta zväčša býva kratšia ako doba PN (alebo stretol som sa aj tým - že bol aj dlhšia). Znalec si vyžiada všetky zdravotné záznamy (aj doterajšie zranenia ktoré nemajú súvis z nehodou) a komplexne zhodnotí priamu súvislosť zranenia - liečenia -dobu PN a dobu obmedzenia na bežnom spôsobe života. Podľa toho sa potom určí kvalifikácia spáchaného skutku (ublíženia na zdraví.

To že ti na Polícii povedali aby si počkala -bolo klasické "odpinkanie". Podla správnosti mali spraviť dodatok k tvojej výpovedi s uvedením tebou uvádzaných skutočností.
misoft
25.11.15,08:26
A mala by im pripomenúť, že to už začína napĺňať podstatu vydierania - čo je trestné....
lujza.j
25.11.15,08:35
No ved nato by som podala samostatne TO...a aj doplnila o tuto skutocnost....setrenie DN....u dopravakov....asi najlepsie pisomne....k danemu cislo udalosti....a TO ked aj...moze na prokuraturu...v mieste kde sa to stalo.....vzdy sa najde niekto kto sa z toho "pri okienku"vykeca-vyhovori....