renata42
24.11.15,22:36
po poškriabaní mi na pokožke ostavaju červene flaky ktore sa zduria po par minutach zmiznu viete mi poradit čo s tym
Mila123
24.11.15,21:58
neškriabať.....
alebo ku lekárovi je potrebné ísť......
Peggynka
25.11.15,08:20
V prvom rade ísť k lekárovi,aby zistil,či nie si alergická.Aj keď by som napísala,čo mi zistili,je ti to k ničomu,lebo u teba to môže byť úplne niečo iné a lekár ťa musí cielene nastaviť na liečbu.A čo s tým,ti povie lekár.
Napr. si pozri tu,ako to funguje,že nejde len o to,aby si nemala fľaky,ale treba zistiť a liečiť príčinu,nielen následky: http://www.symptomy.sk/choroby/zihlavka
Toto ti dávam ako príklad,v žiadnom prípade netvrdím,že tým trpíš ty...na to je potrebné vyšetrenie.
Letko
25.11.15,08:21
Hehe, ja to mám tiež a je to sranda, keď si s deťmi kreslím napr. po mojej ruke :) Ono je to asi zvýšená citlivosť na poškriabanie. Bol som s tým pri kožnej a dala mi na to Aerius, čo sa používa pri alergiách. Ale nebudem teraz jesť kvôli tomu Aerius do konca života. Tak som sa na to vykašľal a už to viac neriešim. Začalo to asi z pracovného stresu tak pred 10 rokmi.
Verím tomu, že keďže si žena, tak je ťažšie sa s tým zmieriť. Možno by ti pomohla alergologička alebo kožná. Vývoj napreduje, hádam sa s tým dá už niečo robiť.
ninka24
25.11.15,08:38
Mne sa takéto fľaky a "opuchnuté škrabance" ktoré svrbeli začali robiť pod vplyvom stresu (mala som pre štátnicami) Podstúpila som kopec testov na rôzne alergie, ale nejak som sa nikam neposunula. Asi 4 roky som denne brala fixit aby ma všetko nesvrbelo a nemala som po sebe čiarky po každom šuchnutí. Mno a tak som sa raz zobudila a povedala som si, že dosť. Prestala som brať lieky, pretože to nebola žiadna liečba, len tlmenie. A veru že sa stým dalo vyrovnať! Ono aj samotná reaktivita pokožky a sa časom upraví a hlavne sa človek musí prestať sledovať - toto fungovalo u mňa.
ladynika
25.11.15,12:16
Myslim ze je to dermografizmus. V podstate zvysena odpoved organizmu na mechanicke podrazdenie. Lieci sa to antihistaminikami a setrnostou k pokozke a samozrejme pravidelnym kremovanim :-)
Terezia13
25.11.15,12:27
môže to byť aj alergia, to svrbenie - kým to na pokožke nie je ani vidieť, začne svrbieť, automaticky sa začneš škrabať a po poškrabaní pokožka sčervenie, treba ísť lekárovi
Anika61
25.11.15,12:36
Okrem iných ochoreni sa može jednať o toto
http://priznaky-projevy.cz/kozni/dermografizmus-dermografismus-priznaky-projevy-symptomy
Lekár bude vedieť najlepšie-takže ''šup''-šup''k lekárovi
Anika61
25.11.15,12:42
Opravila som:-) :-) :-)
Peggynka
25.11.15,12:44
Ty si kreslíš,ona píše o fľakoch...