anavi16
25.11.15,08:08
Zdravím Vás, vie mi niekto povedať do koľkých dní musí kataster zapísať resp. povoliť vklad po prerušení konania a samozrejme po vykonaní nápravy podľa požiadavky katastra? Keď som sa pýtala pani na podateľni, povedala mi, že to závisí od toho, koľko má toho právnik na stole. Ale nejaká maximálna lehota musí existovať... Skúšala som aj googliť ale nič som nevygooglila :-/
Ďakujem za Vaše odpovede
buchač
25.11.15,07:36
Ale no tááák...nič ???

LEHOTY

Lehoty na rozhodnutie o návrhu na vklad:
do 30 dní odo dňa doručenia návrhu na vklad
do 20 dní odo dňa doručenia návrhu na vklad, ak ide o zmluvu o prevode nehnuteľnosti, ktorá bola vyhotovená vo forme notárskej zápisnice alebo autorizovaná advokátom, ktorá nie je v rozpore s katastrálnym operátom a sú splnené procesné podmienky na povolenie vkladu
do 15 dní odo dňa doručenia návrhu na vklad na základe žiadosti o urýchlené konanie o návrhu na vklad a zaplatení správneho poplatku

Ak sa konanie prerušilo, lehota prestáva plynúť dňom vydania rozhodnutia o prerušení konania.

Lehoty na vykonanie zápisu:
v deň, ktorým rozhodnutie o povolení vkladu nadobudlo právoplatnosť, najneskôr však v nasledujúci deň
do 60 dní od doručenia verejnej listiny alebo inej listiny spôsobilých na záznam, ktoré potvrdzujú alebo osvedčujú vznik, zmenu alebo zánik práva k nehnuteľnosti
v deň doručenia verejnej listiny alebo inej listiny na zápis poznámky, najneskôr však v nasledujúci pracovný deň
ak ide o dražbu podľa osobitného zákona, ktorej predmetom je byt, dom alebo iná nehnuteľnosť, okresný úrad vyznačí údaj o dražbe najmenej počas troch mesiacov odo dňa doručenia zápisnice o dražbe, a ak bolo začaté súdne konanie o určenie neplatnosti dražby, tak až do skončenia tohto konania. Na zrušenie poznámky stačí, ak sa preukáže, že pominuli dôvody jej zápisu (§ 39 ods. 3)
https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-situacie/zivotna-situacia/__katastralne-konanie/
------------------------------------------------

Čiže prerušenie konania spôsobí to, že sa začína konanie v podstate ako keby od začiatku.
Ale je akceptovateľný aj argument o tom väčšom návale práce.
anavi16
25.11.15,08:40
ja viem, aké sú lehoty na vybavenie ale nevedela som, ako to je po prerušení... ok takže zase 30 dní
Mária27
26.11.15,13:25
Konanie bude prerušené, pokiaľ nepominie dôvod. Ja mám pri jednom návrhu na vklad už prerušené konanie 2,5 roka.
Kvaka
26.11.15,13:43
Nie je to tak, anavi. Buchač, dobre si citoval zo zákona, ale zle si vysvetlil. Konanie nezačína "v podstate, ako keby od začiatku". Píšeš v texte správne: Ak sa konanie prerušilo, lehota prestáva plynúť dňom vydania rozhodnutia o prerušení konania. Takže platí, že ak sa skončilo prerušenie konania, plynutie lehoty pokračuje tam, kde prestalo.
anavi16
27.11.15,07:26
mam to chápať tak, že keď prerušili konanie napr. v 28. deň po podaní návrhu na vklad majú 2 dni na to, aby po vykonaní nápravy z mojej strany daný vklad ukončili a zapísali na LV? mala som iba doplatiť správny poplatok (čo som urobila), takže nie je tam nič, v čom by som mohla zase pochybiť