AH.DCA
25.11.15,08:33
Zamestnanci, ktorí pracujú na 4 zmeny majú nárok na nočný príplatok od 22.00 hod. do 06.00. hod do rána? Potrebujem si to upresniť. Poradíte mi prosím Vás? Ďakujem.
ivka70
25.11.15,07:35
A vidis nejaky zakonny dovod, preco by im nemal patrit?
Pracuju v noci? - pracuju.
Definuje za tuto pracu Zakonnik prace priplatok za pracu v noci? - definuje.

Teda maju narok. 4 -zmennost ci akakolvek ina zmennost na to nema ziadny vplyv.
AH.DCA
25.11.15,07:38
Ja im to samozrejme platím, len šéf mal k tomu pripomienky, že keď je to ich normálny pracovný cyklus, tak by mali dostávať príplatok za nočnú prácu, len keď to majú ako nadčas . Tak mi to kázal preveriť. Ja som mu povedala, že podľa ZP §98 - nočná práca a §123 - Mzdové zvýhodnenie za nočnú prácu, tak im to patrí. Ďakujem za odobrenie :)
ivka70
25.11.15,07:41
Sef si myli dojmy s pojmami. Keby islo o pracu nadcas v noci, patri im nielen priplatok za pracu v noci ale navyse k nemu aj priplatok za pracu nadcas.
AH.DCA
25.11.15,07:47
Okrem nočného príplatu, ak majú nadčas, tak im to tiež dávam, zaplatené hodiny a k tomu ešte aj príplatok za nadčas v noci, šefovi sa asi zdá, že veľa dostávajú :D
dmc
25.11.15,07:52
sefovi sa asi predrazila dovolenka na Seychelach tak hlada komu zobrat......no komu....robosom na nocnej - najlepsie. HOVADO. (pardon za vyraz "robosom")
AH.DCA
25.11.15,07:59
Dávno som sa tak z chuti nezasmiala :) Ďakujem za úsmev a prajem pekný deň
Peggynka
25.11.15,08:11
Kedysi bol ZP tak,že sa nočná zaplatila len keď v čase od 22.00-6:00 boli minimálne 4hod.Nám dali otváraciu dobu do 01:00,aby to nemuseli platiť :D Ale bolo treba robiť vyúčtovanie (inventúru),tak sme to párkrat neurobili,lebo nebolo možné mať otváraciu dobu totožnú s pracovnou dobou.Nakoniec museli uznať :) a mali sme nočnú zaplatenú od 19:00 do 02:00.
AH.DCA
03.12.15,06:11
A ešte raz tá nešťastná 4 zmenná prevádzka. Zamestnanec má tarifnú mzdu. Keď mu pripadne zmena na SV - patrí mu príplatok aj za ten sviatok? Inak má SV platený v tarifnej základnej mzde. Alebo keď mu na SV zmena nepripadne, tak mu ako mám platiť? počítať do tarifu, alebo nie ?
mzdarka renca
03.12.15,06:29
AH.DCA (Dnes 08:11) A ešte raz tá nešťastná 4 zmenná prevádzka. Zamestnanec má tarifnú mzdu. Keď mu pripadne zmena na SV - patrí mu príplatok aj za ten sviatok? Samozrejme, že mu patrí okrem dosiahnutej mzdy aj príplatok za prácu vo sviatok Inak má SV platený v tarifnej základnej mzde.

Alebo keď mu na SV zmena nepripadne, tak mu ako mám platiť? Máš asi kalendáre v softe, ako pracujú, resp. ako majú naplánované prac. zmeny. Ak zam-covi nepripadne v čase sviatku pracovná zmena, nieje čo počítať, ani tarifu.

počítať do tarifu, alebo nie ?

Ešte raz, je daný fond prac. času podľa aktuálneho mesiaca s prihliadnutím na úväzok dohodnutý v PZ.

Fond prac. času v novembri bol pri úväzku 37,5 hod./týždeň 21*7,5=157,5 hod.

Ak zam-covi nepripadne prac. zmena na sviatok, nepracuje, nemá žiadne príplatky, ani tarifu. Fond prac. času sa týka aj tohoto zam-ca. Takže má taktiež nárok celý tarifný plat, tak ako aj ten, ktorému zmena pripadla na sviatok (s príplatkom).