twiiity
25.11.15,11:03
Ahojte. Prosim, vie mi niekto poradit, aky je toto bicykel, ti trekking alebo mountainbike??



http://www.amazon.de/Zoll-Bikesport-ELEGANCE-Damen-Fahrrad/dp/B010FGWDNK/ref=pd_sim_sbs_200_5?ie=UTF8&dpID=41tyMbNoLkL&dpSrc=sims&preST=_AC_UL160_SR160%2C160_&refRID=0DDMYFPEHR6182CBXDYK



Viem, ze je tam napisane mountain bike (teda aspon v tejto kategorii je zaradeny), ale pre istotu sa pytam, lebo ja sa v tom nevyznam a vsimla som si, ze pri bicykloch zvyknu napisat vsetko mozne.



Velka vdaka a pls odpiste len ti, co ste si isti, dakujem ;)
misoft
25.11.15,10:12
Môj názor: skôr trekking, je možné ho použiť i na strednú obtiažnosť horskej cyklistiky. Nie je to jednoznačne plnohodnotný mountain bike (tie často majú odpruženú vidlicu i zadnú vidlicu, iné pneu, robustnejšiu kostru, lepšie brzdy - často kotúčové) - tebou uvádzaný má klasiky špalkové čeľusťové brzdy (do ťažkého terénu absolútne nevhodné), pneu len klasika, prehadzovačka - plastové vodiace kolieska.
Toto sa skôr podobá na mountain bike:
http://ecx.images-amazon.com/images/I/81MwxCHLqXS._SL1500_.jpg
jslancik
25.11.15,10:17
ten bike nemá nič s bicyklom do hôr. Vo všeobecnosti sa to volá "horský bicykel". Pamätáš na časy, keď bol buď "normálny" (eska, favorit, sobi, ukrajina), alebo "horský" (s prehadzovačkou a rovnými riadítkami)?

Je to klasický cestný bicykel, ani trekkingovým by som ho nenazval, resp. by som ho tak nepoužíval. Žiadne odpruženie. Mimo asfaltu je prakticky nepoužiteľný.
misoft
25.11.15,10:20
...alebo dá sa i v teréne použiť, ale to by musel byť lepší "sedací sval" - inak stráááááášne bolíííííí :D:D:D
twiiity
25.11.15,10:24
Tiez sa mi zdal na horsky prilis "malo robustny" :D velmi pekne dakujem za odpoved :) Pouzivany by bol na cyklistiku, nie kazdodennu, len sem tam na vylet, ziadne velke dialky, ist sa previezt a tak. Na spevnene cesty, len tu u nas su vsetky take ze doooo kopca a z koooopca :D ako v San Francisku :DD bol by podla teba vhodny? Dakujem :)
twiiity
25.11.15,10:25
Dakujem za odpoved. Tiez sa spytat to iste, co kolegu pred tebou :D
Pouzivany by bol na cyklistiku, nie kazdodennu, len sem tam na vylet, ziadne velke dialky, ist sa previezt a tak. Na spevnene cesty, len tu u nas su vsetky take ze doooo kopca a z koooopca :D ako v San Francisku :DD bol by podla teba vhodny? Dakujem :)

Inak ako sem vlozim odpoved pre vsetkych, vsak to tu nevidim, takto musim odpisovat kazdemu zvlast a pri tom obom davam tu istu otazku :DD
jslancik
25.11.15,10:29
snáď niečo vydrží. ťažko povedať. komfort jazdy nebude nejaký veľký, ale to závisí od toho, na čom si sa vozila doteraz.
twiiity
25.11.15,10:54
Nie je pre mna, ale pre maminu. Doteraz mala nejaky City, s ktorym vobec neni spokojna, lebo vydrzal strasne malo, v podstate od zaciatku bol nepozutelny..
A este ak by sa ti chcelo - ak by si ho porovnal s tymto
http://www.amazon.de/KCP-CITYBIKE-TREKKINGRAD-DAMENFAHRRAD-schwarz/dp/B004Y4WSMQ/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1448448664&sr=8-3&keywords=fahrrad+wild+cat
co myslis? Lebo ten ma segra a je spokojna.. hovori, ze sa jej uplne lahko ide aj do kopca a tak.
jslancik
25.11.15,11:08
od lowcostových bikov sa ťažko do očakávať nejaký spokojnosť.
ak máte niečo overené, tak choďte do toho. A to, či sa na tom niekomu pôjde ľahko, alebo nie, nezávisí ani tak od bicykla, ako od kondície jazdca.
misoft
25.11.15,11:32
@twiiiity - na bežné používanie po cestách a v ľahkom teréne - ako stvorené. A ak je spokojná.... proti gustu žiadny dišputát....
mimotemy
Ale toto http://hnonline.sk/sites/default/files/attachments/images/440/45998440-safe02.jpg boli nezmary.....:D:D:D
jslancik
25.11.15,11:50
keď chceš vedieť, čo je drina, kúp si kolo ukrajina :D
twiiity
25.11.15,12:39
Ja viem, ze za tu cenu nemozem cakat ziaden zazrak a ani necakam :) len som chcela vediet, ci tieto dva su cca porovnatelne, to je vsetko :)
viktorviktor
25.11.15,14:38
stačí ti na tvoje požiadavky, ale nekupuj, bicykel je potrebné vyskúšať v predajni ako sa sedí, každý má inak dlhé ruky, nohy, driek, cena nesmie byť prioritná, za 2 stovky kúpiš aj doma
misoft
25.11.15,15:04
164€ - možno na tvoje účely by sa v kamennom obchode našiel i lacnejší.....
twiiity
26.11.15,08:51
Mozno, ale zijem v Nemecku a tu su bicykle priserne drahe :) teda neviem, mozno je cena porovnatelna s tymi na Slovensku, netusim, ale rozhodne som v obcdhoe nevidela lacnejsi nez na nete... aj ked je pravda, ze som nebola v predajniach specializovanych na bicykle, ale tak co som videla v supermarketoch alebo popriade nejake letaky, tak boli vsetky velmi drahe a lacnejsie som videla bud len na nete, alebo potom v takych tych "katalogovych predajniach" ako je OTTO, atd.