Minom1
25.11.15,10:06
Dobry den,

ziadam o radu ako postupovat pri reklamacii sedacej supravy (stara 1 a pol roka). Dna 28.10. som vyplnil online formular na stranke predajcu a oni mi potvrdili postupenie reklamacie vyrobcovi dna 30.10. (predpokladam ze 28.10. povazujem za den zaciatku reklamacneho konania?) - "Dobrý den, Vaše reklamace byla I s fotografiemi poslána výrobci, budu Vás o řešení informovat. Děkuji."

Potom nastalo ticho a dnes (25.11.) mi pisala ze 2.12. (32 den od zacatia reklamacie) mi posielaju technika na posudenie. V ten den som ja na sluzobke a pisal som ze nech pride o den neskor, naco mi odpisala nasledovne - "To Vám nemohu potvrdit, je to zahraniční technik a pokud tento termín odmítnete , dají náhradní oni sami a později. Mjaí trasy a plánují si sami."

Moja otazka - mozem odstupit od zmluvy k 1.12. s tym, ze moja reklamacia nebola vybavena v zakonom stanovenom case (30 dni) podla § 18 ods. 4 zákonne ochrane spotrebiteľa a uplatňujem si podľa § 623 ods. 1 zakonníka, právo na zrušenie kúpnej zmluvy a vrátenie peňazí?

Dakujem za kazdu radu.
bomo
25.11.15,14:06
Reklamáciu Vám musia vybaviť do 30 dní, teda do 27.11. Vybavením reklamácie je až "ukončenie reklamačného konania odovzdaním opraveného výrobku, výmenou výrobku, vrátením kúpnej ceny výrobku, vyplatením primeranej zľavy z ceny výrobku, písomná výzva na prevzatie plnenia alebo jej odôvodnené zamietnutie". Ak do 27.11. nenastane ani jeden z prípustných spôsobov reklamácie, môžete odstúpiť od zmluvy alebo žiadať nový výrobok - bez posúdenia technika. Trvajte na výmene za nový kus alebo vrátenie peňazí.