Eliza2000
25.11.15,19:46
mám postavený, resp. zrekonštruovaný rodičovský dom na parcelektorú v r. 1924 odkúpil jeden vlastník o výmere 282 siah, následne celú parcelu v r.1927 odpredal znovu o výmere 282 siah ďalšiemu majiteľovi. Túto následno odkúpili naši právni predchodcovia /rodičia/ opäť o výmere 282 siah - 1002m2 v roku 1938. na tejto parcele sa nachádza aj dom v ktorom bývali vlastníci do r. 1985. Kataster však aj napriek tomu že v PKV pozemkovej knihe v časti "B" je zapísané že vlastníkom tejto nehnuteľniosti sa stali odkuúpitelia z r. 1938 -manžel v 1 polovici a manželka v 2 polovici zaoisoval túto parcelu ako spoločnú s domom ktorý je postavený vedľa. Je tento zápis katastra správny?
Ďakujem.
podotýkam že pri dedičskom konaní po rodičoch bola táto parcela notárom pojatá do dedičského konania po otcovi, ktorú som následno odkúpil od matky a svojich súrodencov. na základe kupno-pred. zmluvy mi bol vydaný list vlastníctva, požiadal som o stavebné povolenie na rekonstrukciu. Všetko bolo bez problémov. Na liste vlastníctva nie je uvedená žiadna ťarcha a ani iný vlastník. Teraz si majiteľka domu v ktorom byvala do r.1985 nárokuje na podielové vlastníctvo v 1 tretine na parcelu ktorá tvorí dvor môjho domu, ktorý riadne ohradený. Má na to právo.?
Mária27
26.11.15,11:58
V súčasnosti to máš napísané ty. Ak by chceli susedia niečo zmeniť, museli by dokazovať chybný zápis - a vtedy by ste poukázali na pôvodnú chybu.