SVAH
26.11.15,08:24
Prebrala som ucto SVB (jednoduche) v priebehu roka. Predosla uctovnicka mi dala v papierovej forme Knihu pohladavok, Prijmy a vydavky sluzieb, Prijmy a vydavky FPOU, Knihu BU, Pokladnicnu knihu, Penazny dennik (vydavky aj prijmy sluzieb zvlast)
Mam program Easy SVB, zaciatocny stav bankoveho uctu som si nahodila, uctovat dalsie pripady viem, len by som potrebovala poradit kde nahodim zaciatocne stavy (teda stavy k datumu kedy zacinam uctovat) ostatnych knih, FPU atd.
Dakujem
peton
27.11.15,11:17
Zmena účtovníka v priebehu roka nie je dôvod na zmenu počiatočných stavov. Začiatočný stav sa rozumie stav k 1.1. a konečný stav k 31.12., nie stav kedy skončil starý a kedy začal nový účtovník.

Predpokladám, že v programe EasySVB robila aj predošlá účtovníčka a dostali ste od nej aj príslušnú databázu. V tom prípade sú počiatočné stavy zadané (v záložke Peňažný denník, posledná ikona Ďalšie funkcie...) a ako som už uviedol nie je dôvod na iné zadanie či zmenu (jedine v prípade, že časom zistíte, že boli chybne zadané a nie sú korektné).
V prípade, že predošlá účtovníčka nerobila v tomto programe a Vy ste ho len teraz začali napĺňať, počiatočné stavy zadáte už v spomínanej záložke Peňažný denník (modul Účtovníctvo) a v poslednej ikonke za možnosťami filtrovania - Ďalšie funkcie. Po zobrazení dialógového okna využite pomocníka cez kláves F1, prípadne kontaktujte zástupcu, od ktorého máte zakúpenú licenciu.