alaya1
26.11.15,09:34
Podobna otazka tu uz raz bola. Je zvlastne, ze v tejto casti sa vyskytuju aj poradaci, ktori sa posledne dni nezisklali ziadne kladne hodnotenia. Myslim, že je to velmi nefer voci ludom, ktori tu radia a pomahaju inym kazdy den. Ak sa to vola DNES dobre radia, mali by tu byt ohodnoteni ludia, ktori dobre radia tych 24 hodin a nie ini, ktori inymi sposobmi ziskavaju kladne hodnotenia. Mohol by sa na to pozriet uz aj admin.
evuš
26.11.15,08:45
..uff, alaya1 - raz som sa nato pýtala veru ja a dostala som hubovej a nadáno i v ss :D :D :D
alaya1
26.11.15,08:48
Pamatala som si, ze sa na to niekto pytal uz davnejsie, treba to podla mna prehodnotit, ci to ma vobec nejaku vypovednu hodnotu. A sledujem to uz dlhsi cas.Nebojim sa hubovych polievok, ja polievky nejem :) :)
evuš
26.11.15,08:49
...mňa to tiež nezabilo, lebo mňa vie rozhodiť iba inteligent :D :D :D
evuš
26.11.15,08:49
..ja som to prežila tiež :D
alaya1
26.11.15,08:51
:)
taiko
26.11.15,09:00
pozrel som vsetkych v zozname, a kazdy ma za vcera prispevky a kazdy ziskal nejake dobre ohodnotenia. Takze mozno sa to hodnoti za vcera. alebo za poslednych 24 hodin, alebo co. Niektori maju hodnotenia asi v spoplatnenej casti porady.
Neviem ako to presne funguje, ale nezda sa mi ze by tam daco bolo nedobre.
A nakoniec nie je to jedno ? Ved ten kto radi hadam neradi preto, aby bol v nejakom zozname ;)
jslancik
26.11.15,09:04
berie sa to za 24 hodín, na to už mohol každý prísť za seba. a p. Mihál je v spoplatnenej časti, ako vravíš.
misoft
26.11.15,09:05
Myslíte toto vpravo hore? Ja to nesledujem.... mne je to fuk.... radím ako viem, niekedy však poradím i totálnu hlúposť a zle.
Nie som radca, aby som dostával metále...
evuš
26.11.15,09:09
..no, neviem, mne je jedno, či mám + či - ale minule som sa nato pýtala ja...a jeden "úžasný" ma potom častoval SS aká som a tak.... a "vysvetlil" mi, že mi nasáče toľko plusiek alebo mínusiek koľko bude chcieť a buď budem úplne hore alebo dolu....a mne to je šum a fuk...teraz som zareagovala len kvôli alaya1 ....
Kvaka
26.11.15,09:11
Myslím, že niekde to bolo vysvetlené, ako to je. Našla som sa občas v tom zozname, aj keď som práve neprispievala, tak som sa pozrela do profilu a mala som čerstvé užitočné v téme spred roka. Niekto odkaz na moju odpoveď spred roka niekde citoval, niekto ju čítal a hodnotil. Ak sa teda akokoľvek pripomenie stará téma, alebo ak sa niekto prekliká hľadaním odpovedí z dávnejšej doby, môže natrafiť na dobrý príspevok a dať užitočné. Samozrejme, že máš pravdu lebo to nevystihuje stav "dnes dobra radia". Vystihuje to skôr stav "dnes bol dobre hodnotený".
lujza.j
26.11.15,09:13
Tu radenie tak "kleslo" ze minule tam svietik novy nick s poctom bodov 2ks....takze kludne zrusit....
misoft
26.11.15,09:13
evuš - takého si potom dávam do Ignore.... a nech si hádže koľko chce a čo chce.... ja si svoje pomyslím....;)
Kvaka
26.11.15,09:20
Inak ma zaujalo, že to sleduješ už dlhší čas, to ako dokážeš posúdiť, kedy a kto dal bod? Lebo ja to nevidím, jedine pri konkrétnych odpovediach z konkrétnej témy to vidno, kto hodnotil kladne, ale nevidno čas hodnotenia. Ten je jasný iba v aktuálnych nových odpovediach z jedného dňa. Ak sa hodnotia staré odpovede, tam pri odpovedi nie je dátum hodnotenia, ten má každý vo svojom profile, takže asi len admin vidí, ako to je.
alaya1
26.11.15,09:21
Vnimam to uz dlhsie. Je mozne, ze niekto dostane 1 uzitocne v davnej teme. Ja som sa v tom hodnoteni ocitla vcera a dnes rano, vcera som ziskala v 1 teme 6 uzitocnych. Kedze som bola predbehnuta inym clenom, predpokladam, ze dostal viac uzitocnych, ako ja a za dva dni mal tento clen v hodnteni len 1 uzitocne v aktualnych prispevkoch za dva dni, takze musel mat aspon 6 uzitocnych v starych temach. Co je podla mna velmi nefer voci inym Ci je to prihrievanie si svojej polievocky samym sebou? Mal by to admin vyriesit.
alaya1
26.11.15,09:24
Podla mna to jedno nie je, ked si clovek da napr. vo svojom volnom case tu namahu, aby bezplatne radil niekomu a je tu ta moznost, aby ho za to niekto objektivne ohodnotil, preco by to mal niekto zneuzivat. Ak ta moznost na tejto stranke je, tak by mala byt korektna pre kazdeho clena rovnaka. Ked uz sa aj prispevky, kde sa ziska viac minusiek vymazavaju.Tak je kludne mozne, ze si niekto sam sebe v starych prispevkoch prihadzuje plusky z iych nickov. Skor som otazku adresovala adminovi stranky.
alaya1
26.11.15,09:25
Podla toho, co som videla, nie je to mozne, ze je to za 24 hodin.
jslancik
26.11.15,09:31
ako píše kvaka... berie sa čas hodnotenia, nie čas pridania hodnoteného príspevku.
Kvaka
26.11.15,09:31
Už chápem, čo píšeš, no ja to už moc nesledujem, ale viem, že sa to mení priebežne počas dňa, ak si mala 6 užitočných, tak tam chvíľu budeš navrchu, plus mínus, to je asi nejaký priemer za nejaký čas. Nie je to presne za 24 hodín, si ja myslím. Raz som s takým vyšším počtom bodov oscilovala hore dole dva dni, aj keď som už neprispela, preto sa tam už ani nepozerám. Dôležité sú príspevky, ktoré ma niečo naučia, teším sa, ak sú kvalitné a najmä slušné odpovede. Ak si včera získala, dnes budeš v tabuľke hore, tak to býva.
alaya1
26.11.15,09:32
Vsimla som si to odvtedy, ako sa zacali vymazavat prispevky s minusovymi odpovedami. Verim, ze Richard sa na to pozrie. Mrzi ma to, hlavne koli dievcatam, ktore tu naozaj radia odborne a korektne...viem o com pisem.
alaya1
26.11.15,09:36
Tu vobec neislo o mna, len moje hodnotenie mi posluzilo na to, aby som sa v tom zorientovala dobre,ale ako ma moze predbehnut niekto, kto ma za 2 dni 1 uzitocne o to ide. Nemam rada pokrytcov a tu to nie je s kostolnym poriadkom. Ale asi je lepsie tu nic nevidiet a nechat, aby sa dotycny rochnil vo svojich "uspechoch".
Kvaka
26.11.15,09:39
Alaya, to vyhodnocuje počítač :) v nejakých časových intervaloch. Pozrela som, kto je tam vyššie a veru sú to poraďáci z draka, to my nevidíme, ako sú tam hodnotení.
alaya1
26.11.15,09:41
Dnes je to tam uz asi hodinu uplne ine, neslo o nikoho z draka. Mne je jasne, ze to vyhodnocuje pocitac.
Oliwa
26.11.15,09:42
Pane vrchní rado... :D to patrilo misoftovi k predchádzajúcemu komentu...
Oliwa
26.11.15,09:44
Jáj evuš, šak napíš rovno, že Milan... tiež som to vtedy niekde čítala, ako sa chválil, že "aha, čo ja dokážem"... :D:D
lujza.j
26.11.15,09:45
Ved ten minuskoval...aby rec nestala:D
Oliwa
26.11.15,09:49
Je to tu "na draka"... :D
Jednou jsi hore, jednou nadolu... :D
Kvaka
26.11.15,10:07
Neviem, čo je pri hodnotení fér a čo nefér :), len uvažujem: V tejto vynovenej porade máme posúvať správne a úplné odpovede nahor, dá sa to iba kladným hodnotením. Ak viem, že je odpoveď správna a úplná, hodnotím kladne. Nepoužívam prístup, že hodnotím iba vtedy, ak mne osobne odpoveď niečo dala. Takto sa hodnotilo v minulosti, už by to nemalo platiť, ale mnohí tak naďalej robia. Máme podporiť správne odpovede, aj keď nám sú známe, iným pomôžu, ak budú navrchu. Asi tak k tej férovosti. Ak niekto vie, že odborná odpoveď je správna a neohodnotí ju, neposunie hore, to je fér??
misoft
26.11.15,10:17
To bolo jeho hobby.....;)
Kvaka
26.11.15,10:17
Pri vymazaných príspevkoch sa stav bodovania nezmaže s príspevkom, to mínus sa počíta vždy, tam vymazávanie k výsledkom bodovania nepomôže, ak ti o toto išlo. Niekto to už spomínal na porade.
misoft
26.11.15,10:17
Ono niekedy obyčajné "ďakujem" je viac, ako nejaký bod....
taiko
26.11.15,13:54
@misoft K+
vulxy
26.11.15,14:54
ja sa tu okolo ponevieram uz snad 8 rokov a ani som nevedel ze nieco take existuje...som si myslel ze to su akoze ludkovia s najviac prispevkami ...hamba mi :)
misoft
26.11.15,15:59
Veru, veru.... hamba ti, mal by si sa hanbiť.....:D:D:D
vulxy
26.11.15,17:29
ved aj cely vecer stojim v kute :)
sito
26.11.15,18:18
Že Vás trápia také ničotiny, ...

Nebude to len za dnes, ale za posledných 24 hodín. Ale, ak nikto nezískal body, na tom vrchu môže byť aj dva dni a postupne klesať. Ak v priebehu dňa získa päť ľudí po päť bodov. Gravitácia. Takže nie je to len o tom, že dnes.

Iná vec Vás netrápi? Členov je stále viac a viac, no poraďákov je stále menej a menej, že?
korela
26.11.15,18:36
Ja občas dám súhlas aj v staršej téme, i keď sa k nej dostanem úplnou náhodou. Ale keď je mimoriadne dobrý príspevok, prečo by som ho nemala oceniť? Ja si myslím, že sme na Porade, a je jedno kedy a komu ocením dobrý príspevok. Ak si niekto sleduje získané body, a zistí nový bod za príspevok hoci aj spred dvoch rokov, tak ho to musí potešiť a utvrdiť, že je pre hľadajúcich odpoveď užitočný. Mňa osobne by to zahrialo pri srdci.
buchač
26.11.15,18:46
Kvaka (Dnes 11:07) Neviem, čo je pri hodnotení fér a čo nefér , len uvažujem:
========================
Ja viem.

Radšej ale neuvažujem...viacerí by sa urazili, aj keď by som pravdu (ako vždy nepríjemnú) dal.
misoft
26.11.15,19:46
Už môžeš odísť - lebo jamu vystojíš, statiku narušíš....:D:D:D
babka - ježibabka
26.11.15,19:53
Ešteže ho nedali kľačať na polienko. To by bolo horšie :D:D
misoft
26.11.15,19:57
A horšie by bolo, keby bolo zastrúhané na hranato buchyho nožíkmi....
sito
27.11.15,17:49
Noo, vidíte? Už som tam, a len druhý od spodku.

Do kedy???

A neradil som, niekto zaradil ma tam, do PORADIA! No nech poradí ... nie zaradí ... dmin ...
sito
27.11.15,18:22
...šíš maria. Už o etáž vyššie, tretí ...
sito
27.11.15,18:35
A už zasa späť, na druheee
sito
27.11.15,19:14
Kde v prdeli je to sito???? Už ...
sito
27.11.15,19:20
A na vrchu? Že obyčajný človek, misoft? Je to možné? Dušan, Gratuľujem ...

A teraz čo, ako dole?
sito
27.11.15,20:36
A zasa , aspoň posledný ...

Body ...

To je ono ...
sito
27.11.15,20:59
Bože, a teraz medzi skalami, odspodu ... buchač ... misoft, nad ...

... ani jednému som nič neporadil ...

... prečo, za čo ...
sito
29.11.15,10:52
No, a ak po dvoch dňoch sa tu objavím, ani stopy v pravom hornom rohu po site. Leda, že by poraďáci pomreli.

Bývali nejaké obmedzenia, keď som sem prišiel. Ba aj mi tu mazákov, starých spomínal jeden, že sa môžu cítiť dotknutí mojím názorom.

aladin navrhol, zrovnoprávnil všetkých. Aj nový môže napísať svoj názor, odpoveď, radu. Ak sa nájdu poraďáci, čo podporia jeho radu, môže sa dostať do radu, ba aj na vrchol v pravom hornom rohu. A prečo nie?

Takže, vykašlite sa, vy ... na pravý horný roh! Rady, rady, rady treba, dať ...

... nech večne svieti jeho lampa ...