AdrianaA
26.11.15,10:20
Zamestnanec bol na prac. ceste 3 dni. Hotel mal akciu pri ubytovaní v tom termíne a spolu s ubytovaním a polpenziou bol aj vstup do welness za rovnakú cenu ako bez vstupu. Teraz držím pred sebou faktúru s textom ubytovanie v termíne xy pre 1 osoby s polpenziou a vstupom do welness. Je to jednou sumou . Ako to zúčtovať ? dať to celé na 512 a zamestnancovi nevyplatiť diéty ?
Sarlotka
29.11.15,13:17
ja by som to normalne zauctovala, ak tam nie je samostatne rozpisany welness, tak by som nedavala nepenazny prijem zamestnanca, este by som si vytlacila tuto akciovu ponuku z netu..welness bol vlastne zdarma v cene ubytka...stavne by som samozrejme kratila v súlade so zakonom o cestovnych náhradach...

Ak má zamestnanec na pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie v celom rozsahu, zamestnávateľ mu stravné neposkytuje. Ak má zamestnanec na pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie čiastočne, zamestnávateľ stravné určené podľa odsekov 1, 2 alebo 5 kráti o 25 % za bezplatne poskytnuté raňajky, o 40 % za bezplatne poskytnutý obed a o 35 % za bezplatne poskytnutú večeru z ustanovenej sumy stravného pre časové pásmo nad 18 hodín alebo z najvyššej dohodnutej sumy stravného podľa odseku 5.