Aťka
31.05.04,15:06
Chcela by som sa opytat, som zivnostnicka a chcela by som zamestnat niekoho na dohodu, na socialke sa musim zaregistrovat ako maly podnik, musim takuto registraciu vykonant aj na Danovom urade, alebo staci im len posielat Q-vykaz?
Na DU som sa registrovala na zaciatku, ale iba ako zivnostnicka.
Dakujem za pomoc
Ala
31.05.04,13:24
Na DU ste povinná sa zaregistrovať ako platiteľ dane zo záv. činnosti a potom im zasielať ráz Q-ročné prehľad a samozrejme každý mesiac odvádzať daň, na sociálnu poisťovňu každý mesiac zasielať výkaz, kde budete odvádzať úrazové poistenie za brigádnika. Zaregistrovať sa na SP ste povinná do 8 dní od prijatia brigádnika. Registračný list dostanete na SP a k tomu musíte doložiť Váš živnostenský list.
Aťka
02.06.04,13:32
Ďakujem, čiže ďalšie "úradovačky", už mi to lezie hore krkom.
No čo už.
Ešte raz ďakujem.
elPi
02.06.04,16:53
Na ten DU stačí oznámenie listom, že žiadate doplniť svoju registráciu o daň zo závislej činnosti nakoľko od XX.XX.2004 budete zamestnávať ( prípadne že už zamestnávate) pracovníkov. To treba urobiť do 30 dní od zamestnania.
Ináč: mal som prípad, keď sa daňovníčka nezaregistrovala, Q - prehľady a ročné hlásenie som jej dorobil a odovzdal v marci (daň bola ale nula /0, zero, nyšt/) a zatiaľ sa nič nestalo, žiadna reakcia.
Mickya
17.06.04,11:08
;) Robím účtovníctvo pre živnostníka, ktorý chce zamestnať človeka na DoVP. Musí sa živnostník na ten 1-krát zaregistrovať na daň. úrade ako zamestnávateľ alebo stačí, ak za toho človeka odvedie daň a odovzdá prehľad o preddavkoch? V ďalšej budúcnosti neplánuje zamestnať dohodára. Inak nemá žiadneho zamestnanca.
Ďakujem
bea
17.06.04,11:35
Musí byť registrovaný na DÚ ako plátca dane zo závislej činnosti. Musí sa zaregistrovať aj do sociálnej poisťovne ako zamestnávateľ, odovzdať mesačný výkaz do SP a odviesť na úrazové poistenie 0,8 % z hrubej mzdy dohodára.
Mickya
17.06.04,11:39
Po tom jednom mesiaci sa má znova odhlásiť?
Alebo sa nemá odhlasovať, ak by náhodou za pol roka chcel niekoho zamestnať?
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Magma
17.06.04,12:20
Ak nemá zamestnancov, tak sa má odhlásiť.