katulav
26.11.15,13:32
Dobrý deň, zmenila som sídlo s.r.o., ako aj adresu konateľa a spoločníka rovnakej s.r.o. Zaujíma ma, čo všetko mám ohlásiť na daňovom úrade - len zmenu sídla s.r.o. alebo musím ohlásiť aj zmenu adresy konateľa a spoločníka s.r.o.?
Ďakujem za odpovede.
avalik
26.11.15,12:56
pozri § 67 Daňového poriadku

doplnenie:

(2) V žiadosti o registráciu je daňový subjekt, ktorým je

b) právnická osoba, povinný uviesť

1. obchodné meno,
2. sídlo,
3. identifikačné číslo organizácie,
4. svoje organizačné zložky na území Slovenskej republiky,
5. dane, ku ktorým žiada registráciu,
6. čísla účtov vedených v bankách, na ktorých budú sústredené peňažné prostriedky z jeho podnikateľskej činnosti,
7. štatutárny orgán alebo osoby, ktoré sú okrem štatutárneho orgánu oprávnené za ňu konať, ak také údaje nie sú uvedené v obchodnom registri.
8. splnomocnenca na doručovanie, ak ide o právnickú osobu podľa § 9 ods. 11,
9. ďalšie údaje, ktorých uvedenie vyplýva z osobitných predpisov.1)

(9) Ak nastanú zmeny skutočností uvedených pri registrácii podľa odseku 2 vrátane zmien, ktoré majú za následok zrušenie registrácie k niektorej dani, oznámi to daňový subjekt správcovi dane v lehote do 30 dní odo dňa, keď nastali, alebo požiada o zrušenie registrácie. V tejto lehote predloží daňový subjekt správcovi dane aj osvedčenie o registrácii, ak je potrebné nahlásené zmeny zapísať do osvedčenia o registrácii. Ak daňový subjekt nesplní oznamovaciu povinnosť riadne a včas, príslušné zmeny v registri vykoná správca dane z úradnej moci, hneď ako zistí rozhodujúce skutočnosti.

- sú tam uvedené adresy spoločníkov a konateľov?
katulav
26.11.15,13:12
Žiaľ, z toho paragrafu som to nepochopila, preto som vložila otázku do tohto fóra.
avalik
26.11.15,13:29
doplnila som odpoveď
katulav
26.11.15,13:38
Teda zmenené adresy spoločníkov a konateľov oznamovať netreba?
avalik
26.11.15,13:51
a preco ich chces oznamovat, ked sa neuvadzaju ani pri registracii? ... rovnako ako sa neuvadza ich obvod pasa pripadne aktualny partner/partnerka, ....
katulav
27.11.15,06:50
Dakujem :-)
kolovratsk
06.12.15,08:46
Akurat zakladam S.R.O a uvazujem si dat ako sidlo spolocnosti len mesto, resp. nevedno ci je mozne aj okres....v Cesku s tym udajne nie je problem. Neviete ci to je mozne aj v SR?