ivka32
26.11.15,16:21
Ahojte poraďáci, poprosím o radu. V septembri som kvôli nezhodám s novým vedením dala v práci žiadosť o ukončenie PP dohodou, s čím zamestnávateľ nesúhlasil. Tak som dala výpoveď s 2-mesačnou výpovednou dobou, t.j. môj PP by tak mal končiť k 30.11. Výpoveď zamestnávateľ potvrdil a následne na to sa podal inzerát na novú ekonomku. Po uplynutí 1 mesiaca výpovednej doby som však prišla na to, že predsa kvôli niekomu neodídem z roboty, ktorú mám rada, a podala som späťvzatie výpovede. Dané späťvzatie najvyšší šéf zaregistroval, prijal, ale nevyjadril sa mi k tomu (nepotvrdil mi písomne ani ústne svoj súhlas ani nesúhlas). Podľa ZP však nemá povinnosť sa k tomu vyjadriť, no na druhej strane, späťvzatie výpovede musí byť písomne potvrdené súhlasom oboch strán. Pomaly sa blíži koniec mojej VD 30.11. Ja som momentálne pre nejaké vážnejšie zdravotné problémy od 16.11. PN, čo však podľa ZP nemá žiaden vplyv na ukončení PP a PP končí uplynutím výpovednej doby. Počas mojej PN ma nik v práci nezastupuje, dôležité účtovné veci (ako napr. uzavretie DPH, úhrady) musím robiť aj počas PN doma. Čo viem, počas mojej neprítomnosti v práci prebehli nejaké pohovory na novú ekonómku, bol podaný ďalší inzerát, nakoľko na ten prvý sa nik schopný neozval a opäť prebehli nejaké pohovory, no bezúspešne. Vedenie si nikoho nevybralo. A moja otázka znie - keďže mi zamestnávateľ nepotvrdil (nedal písomný súhlas) so späťvzatím mojej výpovede, môj pracovný pomer teda končí 30.11., t.j. uplynutím výpovednej doby, je tak? Pýtam sa preto, lebo mám pocit, že môj šéf sa pohráva s myšlienkou, že si ma "nechá", keďže nik schopní sa na dané inzeráty neozval. Je to taká zložitá situácia a ja neviem, ako ďalej postupovať. Čo viem, je to, že doteraz som nikoho do mojej práce nezaúčala, nikomu som dané účtovníctvo neodovzdala. Každý o tom mlčí, aj 2.inzerát bol podaný akože v tichosti, aby som sa o tom nedozvedela, čomu ja však nerozumiem. S terajšou šéfkou nemám dobrý vzťah, v práci sú samé intrigy. Takže ja už ani nemám chuť tam ostať. Prosím poraďte, ako ďalej. Či sa pripomenúť najvyššiemu šéfovi, že "haló, ale v pondelok mi končí výpovedná doba - komu odovzdať veci" alebo sa tváriť ako sivá myška a len prísť a položiť im notebook na stôl a riešte si to? A na druhej strane byť v práci len preto, že nik vhodný sa nenašiel, tiež nie je to pravé malinové. Tak Vás prosím o radu. Kým nemám písomné potvrdené pokračovanie PP, asi by som v práci zostávať nemala. Alebo? Prosím o Váš názor na danú situáciu. Ďakujem.