Viki0
27.11.15,09:14
V rámci rozšírenia podlahového kúrenia mi " majster" pripojil podlahopvé kúrenie na radiátor, lebo údajne sa nemal ako napojiť na povodný rozdelovač a v rozdelovači ani nie je miesto pre ďalší. Vznikol problém, že som nemohla regulovať zvlášť bežný radiátor a zvlášť radiátor v podlahe. Tak prišiel s nápadom rozdelovača taký jednoduchý so škálou od 0 po 10. Bohužiaľ nefunguje to. Navyše bežný radiátor mám vypnutý, nakoľko je v šatníku, kde nepotrebujem vykurovať, takže prívodná aj spiatočková voda sú horúce. Mám celú podlahu horúcu. Čo mám robiť? Veď sa nedoplatím!!!
Anika61
27.11.15,12:28
Zavolať ozajstného'' majstra čo sa tomu rozumie.
Chobot
27.11.15,12:40
Z popisu je skutočne ťažké si predstaviť, ako to je sfušované. Treba to vidieť, ako to je zapojené a kde vedú trubky kúrenia. Ak to je len tak, že to ide len z toho radiátora v šatníku, tak s tým asi veľa nenarobíš. Ak sú k dispozícii ešte aj iné vedenia k inému raidátoru z rozdeľovača, tak by sa to mohlo poriešiť nejakým termostatickým ventilom, ktorý by zmiešaval prívod do podlahovky so spiatočkou z nejakého radiátora.

Ale obávam sa, že veľa s tým nenarobíš, lebo voda je horúca (relatívne myslené, pre radiátory optimálna, ale pre podlahovku horúca) v celom systéme. Ten systém nemáš pripravený na napojenie podlahového okruhu.

Jedine pustiť ten radiátor v šatníku a z neho do podlahovky, aby sa voda trochu ochladila, kým dôjde do podlahového okruhu. A pustiť ju len veľmi pomaly.
Ing. Ľubomír Janoška
27.11.15,13:52
Provizórne zatvoriť spiatočku v príslušnej vetvi a stiahnuť dolu vykurovaciu teplotu v okruhu pre radiátory. Po skončení vykurovacej sezóny oddeliť podlahové kúrenie od radiátora.
("Majstra" zverejniť)
lapejko
27.11.15,16:38
http://www.bekotec-therm.cz/2315.aspx
S týmto sa dá rozbočiť výstup z rozdeľovača z iného okruhu podlahovky.
sito
27.11.15,16:45
V byte? Aj radiátor, aj podlaha? Či v dome, nebytovom? V ňom je to bezpredmetné, že?
sosak
27.11.15,17:39
Tak prišiel s nápadom rozdelovača taký jednoduchý so škálou od 0 po 10.
-----------------------------------------------------------------------
Ak máš radiátor v šatníku vypnutý, ( uzatvorený prívod do radiátora a je studený, predpokladám ), tak potom je v tom jednoduchom rozdeľovači nejaký škrtiaci ventil, ktorý by mal obmedzovať prietok v podlahovom vykurovaní, ale ho máš naplno otvorený a preto je prívod a spiatočka horúca a tak isto aj podlaha.

Pomohla by fotografia, aby sa dalo poradiť, akým spôsobom, a hlavne ako si majster predstavoval reguláciu teploty v podlahovom vykurovaní.