4l3na
27.11.15,14:47
Ahojte, doporučili by ste markízu nad terasu prípadne niečo iné? :confused:
Kabaka123
27.11.15,14:36
markízu... prípadne niečo iné... spraviť prístrešok.... alebo šiator...
Peggynka
27.11.15,14:42
Ja určite nie;kto to má furt skladať,rozkladať,za dve letá je to vyťahané od slnka,potom sa to začne trhať...Drevená konštrukcia so zasúvacími oknami + ľahká strešná krytina mi urobila lepšiu službu :)
https://www.google.sk/search?q=zimn%C3%A1+z%C3%A1hrada&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjG3qK1-bDJAhXBPhQKHcdQCVMQsAQIMQ&biw=1280&bih=609
Prenosný gril na drevené uhlie/plynový môžeš umiestniť kdekoľvek mimo zastrešenej terasy,elektrický môžeš používať aj pod strechou.Alebo si osaď na záhrade prefabrikovaný záhradný krb,kde môžeš aj grilovať.Riešením je aj prekrytie len 2/3 terasy a grilovať na neprestrešenej časti.
Kabaka123
27.11.15,14:46
presne tak... ako hovorím ... prístrešok
4l3na
30.11.15,10:38
Baby ďakujem za názor, určite sa prozhliadnem aj po niečom ďalšom. Máme malú terasku smerom do dvora akoby z obývačky a chceme to nejak pretieniť, svieti nám tam slnko takže sa tam častokrát nedá sedieť za stolom, ale zase chceme tam aj grilovať takže preto žiadnu strechu (?)
willma
30.11.15,11:26
Renatka sklidni hormon s tou reklamou
rennka
30.11.15,12:02
Máme na terase markízu už 8 rokov. Bola síce drahšia, ale stále dobre funguje, vyblednutá je len minimum. Nie je ,,vyprašivená" možno aj preto, že sme dávali bledšiu farbu a to práve kvôli tomu vyblednutiu ... V podstate jej nemám čo vytknúť.
Ale na druhej strane, keď je v lete teplo, nedá sa pod ňou vydržať. Ja si pripadám ako v stane. Je to aspoň pre mňa málo vzdušné. Preto sme nad terasou urobili aj vyššiu pergolu a zasadili vinič. Tento rok tam bolo celkom príjemne.
korela
30.11.15,13:26
My sme kúpili v Lidli štvorcovú plachtu bledej farby asi 4x4 m, po jari ju natiahneme, na jeseň stiahneme, či prší, či svieti je tam stále. Máme bazu, višne, vtáci sa tam ešte netrafili. Nie je z čistého plátna, takže nestratila farbu. Je pevná, vydržala by možno sto rokov, ale ako nám pílili strom, pilčíci nechali na ňu spustiť jeden ťažší dlhý konár a zachytili ju, neroztrhla sa celkom, ale rozstrapkala sa na kraji v dĺžke 1 m, ešte som ju nezašila cca 2 roky, je zložená. Absolútne funkčné riešenie pred slnkom. Máme ju dlho, asi cca 10 rokov.
korela
30.11.15,13:28
Ale markíza ako taká sa mi veľmi páči.