viera49
27.11.15,16:22
Bývam v synovom byte. Odbehla som na 10 minút so psom a v tom čase moja pračka vytopila susedov. Poškodený mali strop a jednu stenu na WC a stenu v predsienke pred WC. Odhadujem tak max 10 m2. Chcela som zabezpečiť maliara a maľovanie. Nesúhlasili, vraj perspektívne chcú maľovať celý byt. Suseda nahlásila škodu Kooperatíve, po 2 týždňoch prišiel ich expert, bol aj u mňa. Teraz som vraj dostala dop.list z poisťovne /avízo je u syna, ktorý medzitým na dlhšie odcestoval/. Predpokladám, že chcú vymáhať škodu. Až dodatočne som zistila, že syn má byt poistený - tiež v Kooperatíve. Mám dve otázky - môžem posunúť úhradu škody na synovu poistku až teraz? A ak to nie je možné, zaúčtuje si Kooperatíva okrem spôsobenej škody aj vlastnú réžiu /benzín, obhliadku bytov a čo ja viem čo ešte/?
terezamaria
27.11.15,16:03
Preto má syn byt poistený, aby sa dalo z poistky čerpať aj na takúto škodovú udalosť. V pohode im daj poistnú zmluvu k nahliadnutiu a žiadaj o refundáciu zistenej sumy z poistky.
sito
27.11.15,16:11
Operatívne počítaj s obštrukciami, aj v Kooperatíve.

Zadarmo ani kura nehrabe, ak má nahrabané, a hrabe ďalej, a ďalej, a ešte ďalej. Je to ešte kura, či už kur ...

Aaaaaa a u, že život nie je pes ...

Je?
Katy a R
27.11.15,16:15
Najskôr si prečítaj list, ktorý poslali.
Možno je to o tom, že susede už bolo vyplatené plnenie :) äto je ten lepší prípad;))
alebo možno bolo zamietnuté ??? - záleží aj od toho, že aké presne má syn poistenie? - napr, že či je tam aj poistenie zodpovednosti za škodu?
sito
27.11.15,16:25
Noo, ďakujem. Ale, to mínus nezmení nič na tom, že život je dravec, žere ...
buchač
27.11.15,16:26
Nie si majiteľka bytu ! Tým pádom si nemusela vedieť o poistke a keď aj, tak nie o danej poisťovni.
Takže všetky náležitosti nech rieši syn. Poisťovňa je povinná akceptovať zmluvu, aj keď bola dodaná neskôr. Všetko záleží ale aj od poistky.

Poisťovňa má svojich agentov po celej republike, ktorí majú pridelené svoje rajóny, kde vykonávajú obhliadky poistných udalostí.
POZNÁMKA - toto sa týka Allianzu, kde mám poistky a mal som aj poistné udalosti, kde došiel (a dosť kilometrov) poisťovák...žiadna réžia, tá je zahrnutá predsa v poistke.

Susedovci nesúhlasili so zabezpečením maliara,to je ich vec...nemalo význam interesovať sa v tomto smere vôbec.
Dostanú svoje odškodnenie = určitú čiastku, ktorú dá obhliadač a tým je vec uzatvorená.
Škodu môžu vymáhať (ak ovšem chcú), no asi nechápu, že každý súd ich žalobu zmetie zo stola.
viera49
01.12.15,08:21
Tak ukázalo sa, že syn má poistku v UNIQUE, našťastie aj za zodpovednosť za škody, zatiaľ boli vcelku ústretový, platiť by som mala len spoluúčasť 33 eur. Inak škodu vyplatili vo výške 174 eur, čo je nehoráznosť za taký malý poškodený priestor. Susedy si zrejme za tú sumu vymaľujú celý byt - aspoň podľa vyjadrenia známeho maliara.
buchač
01.12.15,09:48
Myslíš, že je to nehorázna suma ?
Mne Allianz vyplatil za oveľa menej m2 cca 150€...

Ale ..."aká poistka-taká likvidácia škody"...;)
Katy a R
01.12.15,09:58
no vydýýš :) ... a ty si už dopredu mala obavy že budeš platiť réžiu poisťovne ;)
viera49
01.12.15,11:01
Poistku mali cca 20 eur / ročne /.
viera49
01.12.15,12:50
P.S. Ten dotyčný maliar je živnostník a známej perfektne vymaľoval 4 veľké izby v starom dome s opravou stien aj uprataním za 75 eur. Preto sa mi zdá 174 za WC a minipredsienku so 4 dverami veľa.
Peggynka
01.12.15,13:50
Asi bez dokladu :D Firemný si musí zaúčtovať aj odvody a ostatné náklady,nielen materiál a čas :)
terezamaria
01.12.15,14:34
Ja viem, že maliar vymaľoval obývačku 6 x 3,5 za 385 euro, aj s uprataním....takže koľko ľudí, toľko tipov alebo koľko majstrov, toľko rôznych cien....
viera49
01.12.15,15:02
Tak to odhadujem na takých 70 m2, ja som mala platiť za cca 10 m2, čiže aj u Vášho maliara by to bolo okolo 50 až 60 eur.
viera49
18.01.16,16:15
AKO TO DOPADLO...
Synova poisťovňa uhradila podstatnú časť škody a ja doplácam cca 33 eur. Kuriózne je len to, že napriek trom mailom a jednému doporučenému listu, kde som uviedla adresu svojho trvalého bydliska, ma ALLIANZ znovu oslovil listom na synovu adresu. Naďalej trvám na tom, že Allianz uhradila škodu viac než veľkoryso.