scooors
27.11.15,16:45
Ahojte, potrebujem objednať tovar z rozvojovej krajiny(tretieho sveta) ... nakoľko pôjde o cca 1 až 2 tony materiálu , potrebujem to prepraviť pravdepodobne lodou , však nikdy som takéto niečo neriešil , preto vás chcem poprosiť o radu , dodávateľ mi objednávku odsúhlasil akurát požaduje

Citácia:
Pls give me your sea port & Air port name.



Vedeli by ste mi povedať čo tam mám doplniť ? chcem aby mi to prešlo na colnicu kde si to vyzdvihnem , a vôbec neviem ako takýto proces prebieha. či to príde predpokladám ak to pôjde lodou do hamburgu alebo preto budem musieť prísť ?

Ďakujem za rady :)
profesional
27.11.15,15:56
Tento údaj ti stanoví prepravca, s ktorým sa dohodneš na preprave z prístavu na Slovensko.
kopretinka
27.11.15,16:55
načo dupľuješ?
scooors
27.11.15,17:19
dopravu hradí vyrobca ale neviem či hradí dopravu až priamo ku mne alebo len do prístavu ... Clo , dph , spotrebná daň sa kedy platí mi nevies poradiť ?

Ďakujem :)
globalpartner
29.11.15,09:34
Dodavateľ od teba žiada námorný prístav na doručenie tovaru a podľa toho platí dopravu do prístavu podľa príslušnej dodacej doložky INCOTERMS a potom je na Tebe zabezpečiť dopravu z prístavu do SK na tranzitné colné vyhlásenie a potom následne v SK to precliť.
Riešim tieto veci cez prístav Koper v Slovinsku a následne cez spoločnosť Dachser