marky11
28.11.15,09:17
dcera navstevuje 2roc zs,na hodine prirodovedy ju riaditelka vyzvala aby si vybrala knihu nakolko ju dcera nemohla v taske najst,tak ju riaditelka poslala domou po knihu to je asi necely 1km.dieta prislo s placom domou.manzelka ju zobrala autom naspet a knihu tam nasli v jej taske.s dcerou chodime ku psychologicke.je citlivej povahy a vtom strese ako na nu riaditelka kricala knihu nenasla.je tato reakcia riaditelky normalna???zvazujem podat podnet na skolsku inspekciu
Tweety
28.11.15,08:18
Riaditeľka sa nezachovala profesionálne.
alaya1
28.11.15,08:19
V ziadnom pripade nie je mozne, aby dieta v case vyucby opustalo skolsky areal, moze len v sprievode dospelej osoby. Podnet mozete podat, vysledok vsak nemusi byt vo vas prospech.
mathiasss
28.11.15,09:10
Vitajte v Slovakistane
terezamaria
28.11.15,11:19
Pani riaditeľka jej mohla pomôcť knihu nájsť.....navyše vie, že navštevujete s ňou psychologičku a spraví takéto rozhodnutie. Je to veľmi neprofesionálne poslať dieťa samé domov a ešte k tomu takú diaľku. Rozhodne by som podnikla kroky, ktoré možno zachránia aj ostatné detičky pred nejakým nešťastím. Držím palce.
Terezia13
28.11.15,11:47
dieťa nesmie počas školského vyučovania opustiť školu, za toto by som sa iste sťažovala u zriaďovateľa alebo na odbore školstva, je to celkom neprofesionálny skutok a zvlášť, keď dieťa má aj psychické problémy
Anika61
28.11.15,11:56
Nemôže ....vážne ohrozila zdravie vášho dieťaťa-mohlo ho zraziť auto napr.či hocičo oveľa horšie...ja by som sťažnosť určite podala.
korela
28.11.15,12:02
V akom zmysle?
arizona
28.11.15,13:08
Nie nemoze!

Bola som druhacka,bol posledny skolsky den,odovzdavalo sa vysvedcenie. Nasa spoluziacka Danka zabudla priniest par korun,za vraj poskodenu knihu. Tak ju ucitelka poslala tiez domov ich zobrat.
Danka byvala kusok od skoly...zial,na spiatocnej ceste,par metrov od skoly vbehla pod kolesa nakladiaka.
Spod obrovskych kolies trcala len rucka v ktorej drzala tie korunky...
Peggynka
28.11.15,13:17
Tak ja by som teda pritvrdila;podala by som na ňu trestné oznámenie (okresný prokurátor alebo na polícii),pretože minimálne hrubo porušila §152 písm c) zákona 245/2008 Z.z. Tiež by ma zaujímalo znenie Školského poriadku danej školy.

Tak už poznáme aj názor druhej strany...By ma zaujímalo,ako dotyčná vysvetlí,že poslala rozrušené,plačúce malé dievčatko na cestu ,lebo vo svojom príspevku riešila všetko,ale túto podstatu nie.O vyhrážaní sa rodičom ani nepíšem.
kukučka
28.11.15,18:33
Tá doba, keď sme si len tak odbehli, už dávno pominula, dnes to učiteľ nesmie dovoliť ani vtedy, ak dieťaťu príde zle, musí prísť pre neho rodič.
Je smutné, že to robí riaditeľka, ako potom kontroluje svojich podriadených?
Trestné oznámenie by som nepodávala, mal by stačiť rozhovor, netreba vyhrocovať situáciu.
Prinajmenšom pripomeňte pani riaditeľke, že by mala mať na mysli bezpečnosť a zdravie dieťaťa, aj to duševné.
Peggynka
28.11.15,20:00
Prepáč... netreba vyhrocovať situáciu...povedz to rodičom Danky (píše arizona).A keď toto urobí riaditeľka,ktorá má mať zákony v malíčku...nemám na jej konanie slov,vyhrotila by som to.Môj názor.
Vebi34
29.11.15,15:04
Ak si druháčka nepamätá, čo má v školskej taške, asi do 2.triedy nepatrí. Ak navštevuje psychologičku, sú tam aj iné problémy a zrejme to nebolo prvýkrát, keď jej niečo chýbalo, lebo len tak by ju neposlala po knihu na prvý raz. Školský poriadok hovorí aj o nosení pomôcok do školy. Ak si zabúda, dala by som jej zápis o porušovaní školského poriadku, za opakované napomenutie triednym a riaditeľom školy, až zníženie známky zo správania... ak pošlete podnet, vráti sa Vám to ako bumerang, lebo určite potom budú v škole postupovať podľa zákona... a zrejme to skončí tak, že bude mať do školy určite viac ako 1km. Dcéru si veďte ku zodpovednosti a nehľadajte chybu v iných. Keby knihu mala na lavici nachystanú na vyučovanie, nikam nejde... ja by som to riešila zápisom...
arizona
29.11.15,15:14
Ak dieta navstevuje psychologa,asi ma nejaky zdr.problem. Treba zistit pricinu a navrhnut liecbu,aby sa dieta co najskor dalo do poriadku. Samozrejme rodicia musia spolupracovat a dietatu sa viac venovat. Absolutne nesuhlasim,aby sa to riesilo znizenou znamkou z chovania,lebo to jeho problemy nevyriesi,iba zhorsi...
Vebi34
29.11.15,15:23
ak niekto chce poslať inšpekciu na to, že dieťa nevie nájsť knihu a pošlú ju po ňu,... ver mi, postupne prídu aj horšie známky... a oprávnene. Matka podľa všetkého nepracuje (možno len náhodou bola doma), otec neoplýva tiež vedomosťami podľa príspevku a dohadovať sa s niekým takým čo si nedá vysvetliť... radšej nech sa venujú dieťaťu... ja by som to najskôr riešila s mojím dieťaťom.
kukučka
29.11.15,16:54
Nešťastia sa stávajú, nebolo to prvé a bohužiaľ ani posledné dieťa, ktoré vbehne pod kolesá, mne tak zahynul dospelý spolužiak.
Ako tomuto konkrétnemu dieťaťu tá sťažnosť pomôže? A čo ak to bude horšie? Čo potom?
Už sme tu za tie roky veľakrát debatovali o deťoch a učiteľoch, nedá sa porovnať včera a dnes, treba zažiť. Nepoznáme názor druhej strany.
marky11
29.11.15,17:26
ahooooj vebi ,riaditelka kolko ze mate deti???sa vyhrazate znizenou znamkou? pani riaditelka,podnet som mal na mysli zatial u zriadovatela skoly.a ak sa to bude opakovat ze ohrozite zdravie mojej dcery verte vy tomu ze dojde aj na inspekciu.inac zapis o porusovani skolskeho poriadku musite dat polovici svojim ziakom lebo aj ich posielate po knihy,tak potom kohon budete ucit??mozno ze budete mat vy pani riaditelka viac ako 2,5km do skoly.s pz otec bez vedomosti.
terezamaria
29.11.15,17:35
Ďakujem za neužitočné....aj to o niečom hovorí....13 užitočných a 1 neužitočné....ale v pohode si kopni....snáď sú učitelia aj na to, aby dieťaťu pomohli, či nemáš ten názor ani v náznaku?
misoft
29.11.15,17:47
Nuž Vebi34 - to si teda "zabila" - ak si náhodou pedagóg - tak k tebe by som svoje dieťa nepustil.
Alebo hádam chceš naznačiť, že TY si neomylná? Že TY si nikdy nič nezabudla? Že TY si nikdy nič nehľadala?
Ak povieš na všetko 3x áno - tak to ťa potom ľutujem..... pretože človek nie je tvor neomylný - ty zrejme budeš android (ale nie ten v mobile).
arizona
29.11.15,18:13
Odkaz pre minuskovaca : moja odpoved na otazku je hned v prvej vete a je spravna. Takze si prestuduj zakony,ak si oznacil odpoved ako neuzitocnu a nespravnu. A po vyraznej pauze v dalsom odseku som si zaspominala na moju byvalu spoluziacku,ktora po rovnakej chybe ucitela prisla o zivot...pisala som to aj ako varovanie pre ucitelov,ti sem tiez chodia a ktori by v buducnosti mohli mat rovnaky "napad",aby si uvedomili,ake to moze mat tragicke dosledky...
sosak
29.11.15,18:41
Sťažnosť voči riaditeľovi školy alebo školského zariadenia, na ktorej vybavenie je vecne príslušná Štátna školská inšpekcia, zašlite príslušnému školskému centru. Zaslaním takejto sťažnosti ústrediu Štátnej školskej inšpekcie sa zbytočne zdržiava jej vybavenie. Adresy a telefónne čísla školských inšpekčných centier nájdete v časti KONTAKT.

Školské inšpekčné centrá
Školské inšpekčné centrum Bratislava
RNDr. Marta Valašiková
riaditeľka Žehrianska 9 851 07 Bratislava 5
tel.: 02/638 110 37
tel.: 02/638 111 49
fax: 02/638 113 61
sicba@ssiba.sk
Školské inšpekčné centrum Trnava
PaedDr. Zlatica Hagerová
riaditeľka
Jána Bottu 4
917 01 Trnava
tel.: 033/551 65 28
fax: 033/551 65 28
sictt@ssiba.sk
Školské inšpekčné centrum Trenčín
Mgr. Anna Pechová
riaditeľka
K dolnej stanici 7282/20A
911 01 Trenčín
tel.: 032/743 05 43
fax: 032/744 22 73
sictn@ssiba.sk
Školské inšpekčné centrum Nitra
PaedDr. Zdenka Farkasová
riaditeľka
Ul. kozmonautov 5
949 01 Nitra
tel.: 037/652 23 57
fax: 037/652 23 57
sicnr@ssiba.sk

Školské inšpekčné centrum Žilina
PaedDr. Beáta Ftorková
riaditeľka
Dolné Rudiny 1
010 01 Žilina
tel.: 041/50 596 00, 50 596 11
fax: 041/50 596 23
sicza@ssiba.sk
Školské inšpekčné centrum Banská Bystrica
Ing. Jozef Lauko
riaditeľ
Skuteckého 21
974 01 Banská Bystrica
tel.: 048/472 03 00
fax: 048/472 03 01
sicbb@ssiba.sk
Školské inšpekčné centrum Prešov
PaedDr. Mária Choborová
riaditeľka
Levočská 13
080 01 Prešov
tel.: 051/771 34 43
fax: 051/771 34 43
sicpo@ssiba.sk
Školské inšpekčné centrum Košice
RNDr. Monika Murínová
riaditeľka
Hroncova 13
040 01 Košice
tel.: 055/600 41 36
tel.: 055/799 46 14
tel.: 055/799 46 15
fax: 055/633 88 16
sicke@ssiba.sk

https://www.ssiba.sk/Default.aspx?text=g&id=14&lang=sk
marky11
29.11.15,18:47
nazdar misoft,viem ze je to p riaditelka a nema odvahu ani sa podpisat pod svoje vyhrazky,ver mi za tym co som pisal si stojim a nie som sam.ona ma aj titul.
buchač
29.11.15,19:19
Vebi34 (Dnes 17:23) ak niekto chce poslať inšpekciu na to, že dieťa nevie nájsť knihu a pošlú ju po ňu,... ver mi, postupne prídu aj horšie známky... a oprávnene. Matka podľa všetkého nepracuje (možno len náhodou bola doma), otec neoplýva tiež vedomosťami podľa príspevku a dohadovať sa s niekým takým čo si nedá vysvetliť... radšej nech sa venujú dieťaťu... ja by som to najskôr riešila s mojím dieťaťom.
So záujmom som si prečítal tému...ALE až henten komentár ma tak trochu zinteresoval.
----------------------
Že dieťa chodí ku psychošovi ?
NO A ČO ? Už len samotné povolanie - učiteľ (pedagóg, vychovávateľ) je diagnóza sama o sebe (česť výnimkám).
Niekde som napísal, v našom vchode je ich 5 kusov. Jedna viac na hlavu ako druhá.
----------------------
Matka bola doma ?
NO A ČO ? ...a čo keď bola práve po nočnej, alebo pred nočnou šichtou, ktorá je o mnoho ťažšia ?
Keby aj nepracovala...mení sa niečo na situácii ?
----------------------
Otec nemá vedomosti ?
NO A ČO ?...ak by som dal ja (alebo niekto iný) určitú otázku zo svojej odbornosti, praxe, skúsenosti...vedela by si odpoveď ?
----------------------
Dieťa si zapotrošilo knihu v taške ?
NO A ČO ? To okamžite znamená, že sa rodičia nevenovali decku ? Podľa infa sa kniha našla v taške...
----------------------
Učitelia chcú zýšenie platov ?
NO A ČO ? Ale šak ja nič proti tomu nemám, ale v tomto prípade by som šáhol na odmeny ako riaditeľ sám sebe.
----------------------
Poznámka :
Hm...poriešila s vlastným dieťaťom ?
Svoje dieťa si rieš ako len chceš...druhé LEN uč a prípadne vychovávaj v patričných intenciách. Ak bude problém, vtedy môžeš riešiť tými inými metódami v rámci zákona...kľudne aj cez sociálny úrad.
Raz natrafíš na prudšieho otca a uvidíme Ťa v TV GrC krimi s natiahnutým ciferníkom...
Peggynka
29.11.15,19:54
Aj mňa to zaujíma.
misoft
29.11.15,20:07
alaya1 - v tomto s tebou nesúhlasím. Dieťa, ktoré je v škole, nemá byť čo samostatne posielané len tak - hala-bala - preč zo školy. Škola v tej dobe totiž za to dieťa ZODPOVEDÁ. Takže, ak by podali podnet, v žiadnom prípade by sa to nemalo dotknúť rodičov v ich neprospech - oni predsa dieťa riadne poslali do školy s tým, že tam bude do konca vyučovania a škola na neho dozrie (a zodpovedá!). Skôr by som povedal - škola (a hlavne sučka učka) bude mať problém a obrovský! A keď sa to prevalí i v rovine trestnoprávnej - možno i poletí zo školy a riadny flajster schytá!
Peggynka
29.11.15,20:22
Ten jej príspevok je neuveriteľný... Ak si zabúda, dala by som jej zápis o porušovaní školského poriadku...:eek: a že zabudla na seba,čo ona porušila ???
kukučka
29.11.15,20:25
Píšem vyššie, lebo pod príspevok Vebi34 sa nedá písať komentár.
Tu mi čosi nepasuje, všetci jej dávate mínusky a zadávateľ plus?
alaya1
29.11.15,20:26
Nechapem, misoft, s cim nesuhlasis, ved som napisala, ze dieta nesmie bez doprovodu dospelej osoby opustit areal skoly pocas vyucovania, ale ak rodicia na riaditelku podaju podnet, nemyslim si, ze sa to vyriesi v ich prospech. V konecnom dosledku si to odnesie dieta,predpokladam, ze ho koli tomu neprelozia do inej skoly. Je velky rozdiel medzi tym, co by sa malo a co sa robi.
alaya1
29.11.15,20:44
Myslim, ze zriadovatelovi, ktory je nadriadenym organom.
Anika61
29.11.15,20:56
Myslim,že v tom zmysle,že dieťa bude ''tŕňom v oku''riaditeľke prípade i ostatným pedagogom keď rodičia podajú stažnosť...tomu dieťatu to potom môžu riadne osladiť......myslím,že tak to myslela alaya1
alaya1
29.11.15,20:58
presne tak, Anka, dakujem.
Peggynka
29.11.15,21:01
Ja si myslím,že sa len pomýlil,keď mu to po vyrolovaní možností začalo blikať.Je tu v podstate nový,nemal ešte žiadne príspevky a podľa jeho reakcie na jej príspevok,určite jej užitočné dať nechcel.Čítala som to.
buchač
29.11.15,21:25
Čítajte poriadne...alebo čítali ste poriadne ?

Daná situácia sa odohrala na dedine.
Dedina nie je mesto...dedina má cca do 3.000 duší.

Ak by sa toto rozchýrilo, tak má riaditeľka po ptákoch a učitelia tiež.
Jedine, ak by starosta podržal stranu riaditeľke...a to je už iná káva.

...a toto urobiť cigánovi, tak si riaditeľka nehľadá iné miesto ale rovno nové bydlisko.
alaya1
29.11.15,21:32
S tymto nesuhlasim a nepisem do vetra. Este ziadna riaditelka, ani na dedine, nebola prepustena z prace, koli tomu, ze islo dieta same domov A nic sa mu neprihodilo. U romov detto.- tam je to bezna prax, ze idu same domov.Ved tie matky ani nevedia, kde maju deti, to len do TV robia potom predstavenie narodneho divadla. Snad jej siahnu na pohyblivu zlozku platu, ani to si vsak velmi nemyslim. Ty si buchac, opat mega truhlik. Kolko rokov si odrobil v skolstve medzi detmi,ze vsetko tak presne vies?
Anika61
29.11.15,22:33
Dala som užitočné:-) :-) aby ste si mohli prečítať tie komentáre-nie,že súhlasím:-) :-) :-)
korela
30.11.15,00:09
Svoju odpoveď opriem aj o tento komentár:
alaya1 (Včera 23:32) S tymto nesuhlasim a nepisem do vetra. Esta ziadna riaditelka, ani na dedine, nebola prepustena z prace, koli tomu, ze islo dieta same domov A nic sa mu neprihodilo. U romov detto.- tam je to bezna prax, ze idu same domov.Ved tie matky ani nevedia, kde maju deti, to len do TV robia potom predstavenie narodneho divadla. Snad jej siahnu na pohyblivu zlozku platu, ani to si vsak velmi nemyslim. Ty si buchac, opat mega truhlik. Kolko rokov si odrobil v skolstve medzi detmi, nie medzi zelenymi?
.................................................. .......................................

1. Riaditeľka mala nesmierne šťastie, nech sa to stalo akémukoľvek dieťaťu, že sa mu po ceste nič nestalo. Obdivujem jej odvahu.
2. Učebnica sa nakoniec v taške žiačky našla, žiačka nemusela ísť pre ňu domov. Nebol dôvod.
3. Neviem, čím sa chce riaditeľka obhájiť, že predtým neskontrolovala žiačkinu tašku. Zabránilo by sa incidentu.
4. Dieťa v tomto prípade budovu školy neopustilo dobrovoľne a bez pýtania, ale bolo poslané domov riaditeľkou. To je veľký rozdiel.
5. Ak matka prišla ešte v priebehu vyučovacej hodiny alebo i neskôr, a ostatní žiaci boli svedkom toho, že učebnica sa v taške našla, a ak ide o žiakov s IQ min. 110, tak žiaci si uvedomili o čo išlo, a učiteľka musela zákonite stratiť u nich min. úctu. Deti sú spravodlivé a kritické.
6. Netreba zatvárať oči pred vedomými chybami učiteľov. Nato sú tu školské orgány, psychológovia, ktorí dobre poznajú prostredie škôl. Viem, aké bloky (traumy) riešia u detí, ktoré prešli ich rukami, získané práve v škôlkach a školách.
Nemali by v takýchto prípadoch pedagógov kryť, ale podieľať sa na ich odstránení zo školstva. Dieťa sa má v škole formovať v osobnosť aj v tých prípadoch, ak v domácom prostredí nemá šancu. Ak učiteľ nie je schopný zvládnuť svoje povolanie, nech radšej dobrovoľne zo školstva odíde a nešikanuje deti. Toto, čo sa stalo, osobne pokladám v každom prípade za šikanu.
Psychológ by mal na takéto dieťa po incidente dohliadať, ako sa správa k nemu celý personál školy, a nie pridávať emotikony.
Žiaľ, prax je dnes taká aká je, ale nikde nie je napísané, že bude trvať večne. Všetko je to o nás ľuďoch, akú spoločnosť si vybudujeme.
7. Pani riaditeľka, neviem koľko žiakov máte v triede, a nakoľko sú zvládnuteľní, ale nemusím vám pripomínať, že jedna jediná pochvala znamená pre dieťa násobne viac, ako sto trestov.
Urobili ste chybu, to si dnes určite uvedomujete, radšej ste mali žiačku posadiť do somárskej lavice, ako ju poslať domov. Ďakujte nebesiam, že sa jej nič nestalo. Ak vám daná škola nevyhovuje pre akýkoľvek dôvod a situáciu nezvládate, nestojí to za žiadne eurá navyše zotrvávať vo funkcii.
Tiež poznám smrteľné úrazy na výletoch, deti sú živé striebro, ale máte ich na starosti v škole vy, učitelia.
8. Neviem, či riaditelia škôl si vedia obhájiť svoje konanie na nadriadenom orgáne, ale zriaďovateľ dobrej školy si dobrú povesť svojich učiteľov ustrážiť vie a dokonca nemá problém sa s nimi rozlúčiť.
9. Jednoduchšie riešenie sa nachádza v mestách, dieťa rodičia preložia na inú školu. Majú na výber.

Kde je raz šikana, tam aj zostáva.
alaya1
30.11.15,06:42
Z akeho dovodu si tu pridala moj komentar, ktory patril k inemu prispevku, a tym sa jeho zmysel uplne zmenil!. Pises, ako to ma fungovat, ale nefunguje to tak. O tom som pisala ja. !.
Takze tvoj prispevok beriem opat, ako stuchnutie, to som uz zvyknuta!.
P.S. psycholog v ziadnom pripade nemoze ovplyvnit posobenie pedagoga na skole!!!.

P.S.1- "Somarska lavica"- ?? Poslat domov je podla teba sikana, somarska lavica nie je sikana? Zosmiesnovanie dietata ucitelom?:? Takze si v bodoch sama odporujes. Toto sa praktizovala mozno za prvej republiky!.
P.S.2- nesnaz sa otocit moj prispevok v zmysle, ze obhajujem riaditelku. Ja s jej konanim tiez nesuhlasim, len pisem, ako to v praxi je.
buchač
30.11.15,07:18
alaya1 (Včera 23:32) S tymto nesuhlasim a nepisem do vetra. Este ziadna riaditelka, ani na dedine, nebola prepustena z prace, koli tomu, ze islo dieta same domov A nic sa mu neprihodilo. U romov detto.- tam je to bezna prax, ze idu same domov.Ved tie matky ani nevedia, kde maju deti, to len do TV robia potom predstavenie narodneho divadla. Snad jej siahnu na pohyblivu zlozku platu, ani to si vsak velmi nemyslim. Ty si buchac, opat mega truhlik. Kolko rokov si odrobil v skolstve medzi detmi,ze vsetko tak presne vies?
============================

alaya....
Aby si sa zasa nemusela náhodou uraziť...tak
POZOR NA SLOVÁ ! VEĽKÝ POZOR !
alaya1
30.11.15,08:05
podobne...
misoft
30.11.15,09:02
Anika61 to trafila - myslel som tú druhú časť. Sorry - zlá formulácia.
A čo sa týka tých "vyhadzovov" - je to pravda, ešte neprepustili - ale, nikdy nehovor nikdy! Raz sa to môžno stane (a najmä ak príde v väčšiemu kiksu, ako bol tento - tragickejšiemu) - to už však asi nebude len obyčajný vyhadzov - možno i niečo iné by mohlo byť.
A u Romulánov? Tu v MI - antonbus satarmo majú - cesta dlhá 1500m! A vozia sa - mesto platí, bieli tiež platia!
Andy Kralik
30.11.15,09:06
Sú memnty keď urobiť veľký vietor nemusí byť na prospech veci. Ak teda problemov nie je viac, a nespokojných tiež nie je viac. Sťažnosť bude na..
V každom prípade by som si ale s riaditeľkou pohovoril. A v kľude jej vysvetlil, že takto nie. že toto v budúcnosti tolerovať nebudeš. Ale na to treba pokoj a dôraznosť.. A dosiahneš viac.
Peggynka
30.11.15,09:45
Nuž,s takýmto neuveriteľným postojom voči rodičovi ...otec neoplýva tiež vedomosťami podľa príspevku ...to asi nebude jednoduché.Riaditeľka má síce papier,že je vzdelaná,ale zdá sa,že rozum nezískala :eek: Otec (možno s minimálnym vzdelaním),má viac rozumu ako ona.Smutné...
alaya1
30.11.15,09:49
Andy Kralik - uplne s tymto suhlasim. Tiez je to moj nazor.
misoft
30.11.15,09:57
@alaya1 - no v niektorých prípadoch to však nepomáha. Môj dávnejší prípad - syn - ľavák - písal ľavou rukou ako prváčik - učiteľka TRVALA na používaní pravej ruky (teda absolútne neprofesionálny prístup). Osobný rozhovor v prítomnosti riaditeľky školy s učiteľkou o tom, že nie ne prípustné nútiť ľaváka používať nedominantnú ruku - a riaditeľka držala stranu učiteľke. Vtedy už pokojný rozhovor skončil a začalo to byť dôraznejšie - upozornením, že ich prístup oznámim zriaďovateľovi a budem žiadať, aby boli OBE vyhodené zo školy.
Odrazu všetko akosi zázračne šlo.
Takže, ak nepomôže kľudný postup, musí nastúpiť razantný aj spolu s vyhrážkami!
alaya1
30.11.15,10:03
misoft- to je uplne iny pripad, v uplne inej dobe. vyjadrila som sa ku konkretnemu pripadu. ver mj, ze viem byt tiez razantna matka.
misoft
30.11.15,10:10
No veď preto! :D Pre dieťa všetko....
korela
30.11.15,14:06
misoft - Ale nie iba pre svoje, ak som profesionál.
misoft
30.11.15,14:59
Ak je profesionál a dobrý profesionál - tak tento prípad - hore uvedený - by sa nemal stať. Učka má len školu, diplom na stene, titul pri mene - ale profesionalitu nemá žiadnu.... Je len smutným príkladom rýchlokvaseného "odborníka".......
buchač
30.11.15,17:28
misoft (Dnes 16:59) Ak je profesionál a dobrý profesionál - tak tento prípad - hore uvedený - by sa nemal stať. Učka má len školu, diplom na stene, titul pri mene - ale profesionalitu nemá žiadnu.... Je len smutným príkladom rýchlokvaseného "odborníka".......
===============
Niekto má aj dve...;)
korela
30.11.15,17:44
Mám v rodine s tromi, aj s ďalš. titulmi, prednáša na škole, vlastná prax, poznám aj so štyrmi, ale to ide o mladého muža, bez štátnic, diplom nepotrebuje, ale má uzavreté na každom odbore všetky ročníky. Dôvod? Ide iba za vedomosťami, pre seba, nie pre papier.
fortunka
30.11.15,23:09
Nie a podala by som staznost. Keby sa jej nieco stalo alebo by nik nebol doma??? Ja som teda benevolentna a nie som mama citlivka ale za toto by som riaditelke nieco urobila